Gyvenimas

2021.06.16 17:04

Vilniaus paplūdimiuose mokys saugaus elgesio vandenyje

LRT.lt2021.06.16 17:04

Mėgaujatės vandens pramogomis, bet ar tikrai mokate plaukti? Ar žinote, ką daryti vandenyje sutraukus mėšlungiui ar stipriai įsipainiojus į žoles? Kaip nuplaukti kuo didesnį atstumą ir ilgiau išsilaikyti vandens paviršiuje atsidūrus toli nuo kranto? Galiausiai kaip teisingai atlikti dirbtinį kvėpavimą ir gelbėti ne tik savo, bet ir aplinkinių gyvybes?

Prasidėjus maudymosi sezonui, plaukimo treneriai, visuomenės sveikatos specialistai ir ugniagesiai gelbėtojai vienijasi „Plaukti neskęsti“ projekte tam, kad primintų apie saugų elgesį prie vandens telkinių ir pagalbą kitiems nelaimės atveju, rašoma Lietuvos vaikų ir jaunimo centro pranešime žiniasklaidai.

Kelis renginius subursiantis projektas iki didžiosios vasaros šventės – Joninių – pakvies vilniečius dalyvauti interaktyviose veiklose ir ne tik gauti svarbių patarimų, bet ir nuotaikingai praleisti laiką.

Birželio 21 d. (pirmadienį), 15.00 val., Balsio ežero paplūdimyje

Birželio 22 d. (antradienį), 15.00 val., Žirmūnų paplūdimyje

Renginių metu Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos gelbėtojai pademonstruos gelbėjimo vandenyje operaciją, pasidalins žiniomis apie saugų elgesį prie vandens telkinių, įvardins tykančius pavojus ir kaip su jais susidūrus padėti sau ir aplinkiniams.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai parodys, kaip suteikti pirmąją pagalbą bei praves sveikos gyvensenos užsiėmimus.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro plaukimo trenerės papasakos, kaip reikėtų elgtis patekus į ekstremalias situacijas vandenyje. Be to, aptars tėvų atsakomybes ir kvies nelaukti – bristi į vandenį ir mokyti savo mažuosius smalsučius plaukti!

Susiklosčius nepalankioms oro sąlygoms, nurodytos datos gali keistis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.