Gyvenimas

2021.06.16 11:24

Karinių pratybų dalyviai trumpam sudėjo ginklus – gelbėjo į šulinį įpuolusį stirniuką

LRT.lt2021.06.16 11:24

Vakarų Lietuvoje vykstančių tarptautinių karinių pratybų „Stiprus Grifonas 2021“ metu – netikėtas įvykis. Pratybų dalyviai trumpam atidėjo ginklus ir pagelbėjo į nelaimę patekusiam stirniukui.

Apie išgelbėtą į šulinį įkritusį jauniklį feisbuke pranešė Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas. Netikėtoje gelbėjimo operacijoje dalyvavo kelių skirtingų padalinių atstovai.

Pratybose „Stiprus Grifonas 2021“ dalyvauja keturi brigados „Žemaitija“ batalionai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, taip pat šauliai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir Lietuvos policijos pareigūnai bei civilinių institucijų atstovai.

Kartu su Lietuvos kariais pratybų metu veikia ir NATO sąjungininkai: Portugalijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės kariai.

Pratybos vyksta sausumoje, jūroje ir ore. Operacijas vykdo skirtingų Lietuvos kariuomenės pajėgų vienetai remiami sąjungininkų, stiprinami gebėjimai veikti kartu su VSAT Pagėgių rinktine, Klaipėdos policija, Šaulių sąjunga, Antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“ ir kitomis institucijomis.

Šiais metais tarptautinės pratybos „Stiprus Grifonas 2021“ vyksta tuo pat metu kaip ir pratybos „Baltijos operacija 50“ (BALTOPS50). Jas organizuoja NATO smogiamosios ir palaikymo pajėgos ir Jungtinių Amerikos Valstijų karinis jūrų laivynas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.