Gyvenimas

2021.06.15 17:22

Vilniaus šviesų festivalis pirmą kartą vyks vasarą – nušvis Žolinių savaitgalį

LRT.lt2021.06.15 17:22

Vilniaus šviesų festivalis į sostinę grįžta Žolinių savaitgalį. Simbolinėmis šviesos instaliacijomis sausio 22–25 d. su gimtadieniu Vilnių pasveikinęs festivalis buvo perkeltas į vasarą. Miesto gimtadienio proga sausio 25 d. kasmet vykstantis ir Vilnių šviesos meno improvizacijomis tamsiausiu metų laiku džiuginantis festivalis šiais metais sostinės gyventojus ir svečius kvies susitikti rugpjūčio 13–15 d., rašoma Vilniaus kultūros centro pranešime žiniasklaidai.

Jau netrukus organizatoriai pristatys trečią kartą vyksiančio Vilniaus šviesų festivalio maršrutą, kuris jungs senąjį ir naująjį Vilnių – Senamiesčio ir Naujamiesčio gatves, skverus bei žaliąsias erdves. Šviesos instaliacijos lauks ir atsinaujinusiame Reformatų parke. Įveikti šį daugiasluoksnį miesto maršrutą padės atnaujinta festivalio mobilioji programėlė.

Lietuvos ir septynių užsienio šalių šviesos meno kūrėjai ruošėsi daugiau nei metus, tad vienas didžiausių sostinės festivalių vilniečius ir miesto svečius neabejotinai turės kuo maloniai nustebinti.

Lankytojai išvys daugiau nei 20 meninių šviesos instaliacijų ir kitokių šviesos kūrybinių sprendimų miesto gatvėse, aikštėse ir skveruose, naujai nušvis istoriniai ir architektūriniai objektai, ryškiau nei įprasta sužaliuos sostinės augmenija.

III Vilniaus šviesų festivalis lankytojų lauks nuo 22 val. iki 3 val. nakties.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.