Gyvenimas

2021.06.15 12:11

100 pažintinių takų sudėjo į vieną knygą ir parekomendavo vieną maršrutą su unikaliu paveldu

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.15 12:11

Vasara – fantastiškas metas mėgautis gyvenimu, keliauti ir atrasti ką nors naujo. Tinklaraštininkas Ramūnas Šukauskas, siekdamas paskatinti taip ir padaryti, parašė knygą „Nesėdėk namuose: 100 Lietuvos pažintinių takų“.

Nors tapo knygos apie keliones, žygius autoriumi, R. Šukausko profesija su tuo nėra susijusi. Sako, į knygą sudėjo visa tai, ką veikia laisvalaikiu.

Knygos pavadinime matome skaičių 100, bet tinklaraštininkas pažymi, jog takų yra ir daugiau, o į knygą tiek tetilpo.

„Jų yra daugiau, sunku tiksliai pasakyti, kiek. Gal ir nėra tokio tikslaus apibrėžimo, kuris takas pažintinis, kuris ne. Manau, kad jų yra apie 150“, – kalba pašnekovas.

Labas rytas, Lietuva II d. Neatrasti pažintiniai takai – vienoje knygoje: tiks visai šeimai, pasitaikys ir staigmenų

Anot jo, pažintinių takų 100-ukas – tai atrinkti įdomiausi takai, kuriuos tikrai verta aplankyti ir kurie išsibarstę visoje Lietuvoje. Kai kurie pažintiniai takai – vos kelių šimtų metrų ilgio, jais galima eiti ir su mažais vaikais ar kur važiuojant trumpam užsukti, tačiau yra ir 14–15 kilometrų ilgio takų, labiau skirtų tiems, kurie mėgsta ne tik pažinti, bet ir daug vaikščioti.

Laidos pašnekovui keliaujant įdomiausia atrasti ką nors naujo. Dar vienas malonus dalykas – kad ir patys populiariausi pažintiniai takai nuolat atnaujinami.

Vienas mažiau žinomas pažintinis takas, R. Šukauskui palikęs didelį malonų įspūdį, – Drevinės bitininkystės takas.

„Tai turbūt vienas iš sunkiausiai pasiekiamų pažintinių takų Lietuvoje, kadangi nuo Musteikos, Dzūkijos nacionalinio parko kaimo, yra nutolęs apie 5 kilometrus. Ten rekomenduojama keliauti arba pėsčiomis, arba dviračiu. Po to dar – 3 kilometrų atstumas.

Bet tai vienintelė tokia išlikusi vieta turbūt ne tik Lietuvoje, kur yra senosios dravės, kurias galima pamatyti. Jos buvo ruošiamos per 100 metų ir po to ten gyvendavo bitės. Unikalus reginys, bet tam reikia pasiruošti“, – pasakoja tinklaraštininkas.

Plačiau – birželio 15 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva II d. Neatrasti pažintiniai takai – vienoje knygoje: tiks visai šeimai, pasitaikys ir staigmenų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.