Gyvenimas

2021.06.14 17:44

Veisiejuose atgijo prieš 13 metų sumontuotas pirmasis Lietuvoje šviesų ir muzikos fontanas

LRT.lt2021.06.14 17:44

Lazdijų krašto simboliu tituluojamas muzikinis Veisiejų fontanas nušvito naujomis šviesomis ir muzikos garsais. Prieš trylika metų Ančios ežere įsikūręs fontanas buvo pirmas Lietuvoje šviesų ir muzikos šou kuriantis fontanas ežere, rašoma Lazdijų rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Džiaugiuosi, kad nuo šiol Lazdijų krašto vizitine kortele tituluojamas Veisiejų fontanas mus visus džiugins naujomis spalvomis ir puikia muzika. Taip pat nuoširdžiai tikiu, kad ši vieta taps traukos objektu ne tik mūsų krašto gyventojams, bet ir svečiams,“ – fontano atidarymo ceremonijoje kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Pasak fontanų kūrėjo, įgyvendinusios Veisiejų fontano atnaujinimo darbus Mantvydo Šakalio, Veisiejų fontanas suprojektuotas taip, kad kuo natūraliau įsilieju į vietos kraštovaizdį. „Į fontaną įmontuoti 84 spalvas keičiantys šviestuvai, specialūs vandens siurbliai ir kita šiuolaikinė moderni fontanų valdymo įranga,“ – teigė „Poolservice.LT“ vadovas M. Šakalys.

Prieš trylika metų Ančios ežere įsikūręs fontanas buvo pirmas Lietuvoje šviesų ir muzikos šou kuriantis fontanas ežere. Tik vėliau, tokiais fontanais savo ežerus pradėjo puošti kiti rajonai. Per 13 metų fontanas gan stipriai susidėvėjo ir buvo nuspręsta jį atnaujinti.

Šiuo metu jau baigiami atnaujinti ir Veisiejų pantoninių prieplaukų remonto darbai, naujų prieplaukų gamyba Dusios ežere bei kartu su projekto partneriais kuriamas naujas bendras pasienio maršrutas, skirtas atrasti pasienio paveldo objektus, išsidėsčiusius Veisiejuose ir Tykocino mieste (Lenkijos Respublika).

Pagarbiai

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.