Gyvenimas

2021.06.14 11:01

To dar nebuvo: „Auksinio proto“ finalininkui Sauliui dosnų prizą įteikė gerbėjai – gaus daugiau už nugalėtoją

atnaujinta 13.55
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.06.14 11:01

„Esu labai sujaudintas – tokios reakcijos nesitikėjau“, – portalui LRT.lt sakė muziejininkas iš Trakų Saulius Zalys po to, kai, šio sezono „Auksinio proto“ finale užėmęs antrąją vietą, sužinojo, kad gerbėjai nusprendė jam įteikti savo paguodos prizą ir surinko 12 tūkst. eurų, pora tūkst. daugiau nei pagrindinis žaidimo prizas, atitekęs laimėtojui.

Penktadienio vakarą įvyko „Auksinio proto“ superfinalas, jame nugalėjo ir pagrindinį prizą – 10 tūkst. eurų – pelnė Pinigų muziejaus ekskursijų vadovas Tomas Grėlis. Žaidimas buvo ganėtinai įtemptas, nes susitiko du labai stiprūs varžovai. Dėl nugalėtojo titulo varžėsi ir muziejininkas iš Trakų S. Zalys, jis jau antrus metus iš eilės liko per žingsnį nuo pergalės.

Vienas iš žaidimo „Auksinis protas“ vedėjų, žurnalistas Andrius Tapinas pastebėjo, kad socialiniuose tinkluose kilo banga, palaikanti S. Zalį, ir platformos nariams metė savotišką iššūkį.

„Discord“ platformoje ir socialiniuose tinkluose dar praėjusiais metais kalbėta, kad Saulius – širdžių žaidėjas. Ta proga šiemet Saulių ir vėl pakvietėme į žaidimą ir jis puikiai pasirodė, antrus metus pateko į žaidimo superfinalą ir užėmė antrąją vietą. Po finalo transliacijos „Discord“ vėl nuvilnijo komentarų banga, platformos nariai tikino esantys dideli Sauliaus gerbėjai ir norintys prisidėti prie paguodos prizo.

Kadangi „Discord“ platformoje turiu patvirtintą tapatybę ir visi žino, kad ten tikrai mano paskyra, iš jos brūkštelėjau žinutę, kad internete kalbėti lengviausia, tačiau žmonės galėtų įrodyti, jog kalba ne tuščiai. Kitaip sakant, mečiau iššūkį „Discordui“ ir pasiūliau patikimoje lietuviškoje platformoje contribee.com sukurti paskyrą ir pažiūrėti, kas bus. Ir „Discordas“ mano iššūkį mielai priėmė“, – portalui LRT.lt sakė A. Tapinas.

Vos per parą lėšų rinkimo platformoje contribee.com buvo surinkta keli tūkstančiai eurų. „Tai nustebino ir mane patį, tad šia gražia istorija pasidalijau ir savo socialinio tinklo paskyroje. Kamuolys įsisuko – atsirado ir daugiau norinčių prisidėti“, – pasakojo žurnalistas.

„Taip žmonės nusprendė apdovanoti Saulių už puikų žaidimą ir turbūt todėl, kad jis išties fainas žaidėjas – geranoriškas, turintis puikų humoro jausmą, visiems labai patinkantis. Kaip tik savaitgalį kalbėjomės su Arūnu Valinsku, kad nors pasaulyje intelektinių žaidimų yra daug, veikiausiai tai pirmas atvejis, kai laidos gerbėjai išreiškė žaidėjui savo simpatijas ir netgi nusprendė prisidėti prie paguodos prizo“, – džiaugėsi A. Tapinas ir atskleidė, kad jiedu su A. Valinsku planuoja aplankyti Saulių, įteikti jam prizą ir palinkėti geros vasaros.

Dar sekmadienio vakarą gerbėjų surinkta suma viršijo pagrindinio žaidimo prizo sumą, o pirmadienio popietę contribee.com platformoje buvo surinkta per 14 tūkst. Dalis šių pinigų bus skirta mokesčiams padengti, tad S. Zaliui atiteks 12 tūkst. eurų – 2 tūkst. daugiau, nei atiteko žaidimo nugalėtojui T. Grėliui. Prizas S. Zalį pasieks dar šią savaitę.

Naujausia informacija apie Sauliui surinktas lėšas pasidalijęs A. Tapinas rašė: „Tai ne tik neabejotinai pirmas kartas TV žaidimų istorijoje, kai gerbėjai mylimam žaidėjui surenka didesnę sumą už pagrindinį prizą, bet kaip kažkas rašė – atrodo, jog būna tik filmuose. Tuose, kuriuose būtina laiminga pabaiga ir šiek tiek ašarų. <...> Ir aš galvoju, kad po šito beprotiškai ilgo ir sunkaus periodo, po susipriešinimo ir pykčių dėl elementariausių nuomonių skirtumo mums visiems reikėjo šitos pasakos su laiminga pabaiga.“

Internete žmonės rašė, kad Saulius tikrai vertas gerbėjų prizo, nes yra labai linksmas, išsilavinęs, daug žinantis. Sveikinimus varžovui siuntė ir finale nugalėjęs T. Grėlis.

„Nuoširdūs sveikinimai keliauja Sauliui. Favoritas mano jis buvo pernai, favoritas būtų ir šiemet, jei būčiau kitoje ekrano pusėje. Todėl tikiu, kad jis surinks gerokai didesnę sumą už mano laimėtą prizą. Dėl to nė kiek nepavydžiu ir labai džiaugiuosi. Įspūdingas gerbėjų klubas, įspūdinga vienybė, įspūdingai gražus gestas. Ir nors tikiu, kad žmogus žaidė tikrai ne dėl pinigų, jam tai bus nuostabi, neįtikėtina dovana. Ir, aišku, labai tikiuosi, kad ši dovana neatgrasys jo žaisti ateityje, nes reikia gi už ką nors sirgti ir toliau“, – po A. Tapino įrašu komentaruose rašė T. Grėlis.

Pats muziejininkas iš Trakų Saulius Zalys apie tokią gerbėjų mintį sužinojo šeštadienį. Kaip jis sakė portalui LRT.lt, apie tai jam pranešė draugai. „Nesitikėjau tokio dėmesio savo kukliai asmenybei. Esu nustebintas ir sujaudintas – paskaičiau gerbėjų komentarus ir tikrai apstulbau. Taip pat sujaudino ir A. Tapino iniciatyvumas. Tokios reakcijos tikrai nelaukiau, – sakė jis. – Labai nuoširdžiai noriu padėkoti visiems gerbėjams. Labai nuoširdžiai.“

Ką darys su prizu, S. Zalys kol kas sakė tiksliai negalvojęs, nors patikino, kad gerbėjų prizas jam tikrai pravers – šiuo metu vyras neturi darbo, tad tai bus jam puiki paspirtis.

Finalininkas sako, kad „Auksiniame prote“ mielai dalyvautų ir dar sykį – žavi jį ir ten dalyvaujantys bei besidarbuojantys žmonės, ir jauki LRT atmosfera.

Auksinis protas. Didysis finalas. Kur yra išlikęs seniausias Lietuvoje saulės laikrodis?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.