Gyvenimas

2021.06.18 13:49

LRT TESTAS. LRT RADIJUI – 95: spręskite proginį testą

skelbiami atsakymai ir laimėtojai
LRT.lt2021.06.18 13:49

Birželio 12 d. LRT RADIJAS minėjo 95-ąjį gimtadienį – šia proga portalas LRT.lt kvietė spręsti šventinį LRT TESTĄ. Net 5 dalyvių, greičiausiai teisingai atsakiusių į daugiausia klausimų, laukia specialūs LRT prizai.

Laimėti prizą pretendavo tik tie žaidėjai, kurie testo pradžioje nurodė savo vardą ir el. pašto adresą. Jie reikalingi tam, kad galėtume susisiekti su laimėtoju.

Sveikiname LRT TESTO laimėtojus Mindaugą, Iloną, Vytį, Roką ir Vėjūnę, per trumpiausią laiką teisingai atsakiusius į daugiausia klausimų. Su jais dėl prizo susisieksime nurodytu el. paštu.

Žemiau pateikiame testo atsakymus.

Paskaityti apie LRT RADIJO istoriją galite čia. Birželio 12 d. LRT RADIJO klausytojų laukia speciali šventinė programa. Daugiau apie ją skaitykite čia.

1. Kiek metų LRT RADIJUJE dirbo diktorė Bernadeta Lukošiūtė-Teta Beta? Teisingas atsakymas: 50 metų

2. Kiek radijo stočių šiuo metu turi LRT? Teisingas atsakymas: 3 stotis

3. Kiek radijo imtuvų buvo Lietuvoje tuo metu, kai pradėjo veikti Lietuvos radijas? Teisingas atsakymas: 323 radijo imtuvai

4. Kur buvo įsikūrusi pirmoji Lietuvos radijo stotis, tuometis radiofonas? Teisingas atsakymas: Kaune, Žaliakalnyje

5. Atsiradęs radijas kaipmat subūrė ištikimų klausytojų ratą, tačiau buvo ir tokių, kurie radijo bijojo. Kodėl? Teisingas atsakymas: Abu variantai (Buvo manoma, kad naujas išradimas griauna gamtos tvarką, prišaukia audras, kurios kenkia ūkininkų pasėliams. Žmonės bijodavo garsiai kalbėti, nes manė, kad radijas jų klausosi.)

6. Šiandien LRT RADIJAS nepertraukiamai transliuoja visą parą, nors pirmoji radijo laida truko apie pusvalandį. Kiek laiko trukdavo radijo programa pirmaisiais jo atsiradimo metais? Teisingas atsakymas: pusantros valandos.

7. Anksčiausiai pradėta transliuoti ir vis dar LRT RADIJO eteryje transliuojama laida yra: Teisingas atsakymas: „Gamta – visų namai“

8. Kelintais metais pradėtas transliuoti LRT RADIJAS? Teisingas atsakymas: 1926 m.

9. Kas kiek laiko LRT RADIJAS transliuoja atnaujintas žinias? Teisingas atsakymas: Kas valandą, visą parą.

10. Anksčiausiai pradėta transliuoti ir iki šių dienų išlikusi LRT RADIJO aktualijų, naujienų ir diskusijų laida yra: Teisingas atsakymas: „Ryto garsai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.