Gyvenimas

2021.06.12 09:49

Kaip suprasti ir atrasti save? Išmokti į save žvelgti, o ne tik žiūrėti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.12 09:49

Kaip suprasti ir atrasti save? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ mintimis dalijasi laidos viešnia, neuroedukatorė Marija Mendelė-Leliugienė.

Į klausimą, ar gerai save suprantame, pašnekovė atsako – kaip kada. Anot jos, būdami streso būsenos suprantame save net perdėtai, nes žiūrime į save iš per daug arti. „Tuomet atrodo, kad nėra išeities. Reikia tiesiog atsitraukti ir pažvelgti iš toliau“, – teigia ji.

Kaip sugebėti atsitraukti? Pirmiausia – žinoti, kad tai galima padaryti. „Visada savo studentams pasakoju: kam knaisiotis po šiukšlyną ir po jį vaikščioti? Galima pakilti, tarkime, su oro balionu. Žvelgi, žinai, kad tai yra, bet tavęs nebeliečia. Tai – tik žmogaus pasirinkimas“, – pasakoja M. Mendelė-Leliugienė.

Atradimai savyje gali ir pamaloninti, ir nustebinti, ir nuliūdinti. Bet žvelgdamas į save įgyji galią tapti savo vidaus stebėtoju – tai reiškia, kad tik pats žmogus nusprendžia, kuri mintis ar emocija materializuosis iki ligos ar galios džiaugtis gyvenimu, tikina neuroedukatorė.

„Kai žmogus žiūri į save, kai kas nors nepavyksta, nori nenori papuola į dvasinius spąstus: vertinimas, kaltinimas, smerkimas, teisimas, kritika... Tada žmogus save suėda, pradeda ėsti kitus. Bet jeigu žmogus išmoksta žvelgti – tai didžioji paslaptis. Jeigu žmogus išmoksta žvelgti į save, tuomet bando atrasti gražius dalykus“, – tiki ji.

Plačiau – birželio 11 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Neuroedukatorė apie sunkias situacijas: reikia atsitraukti ir pažvelgti iš toliau
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.