Gyvenimas

2021.06.10 13:12

Pažinti lietuvišką virtuvę skatins žaidžiant stalo žaidimą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.10 13:12

Pastaraisiais metais vietinis turizmas klesti, žmonės entuziastingai „rinko“ Lietuvą. Greičiausiai išpopuliarės ir ši veikla – stalo žaidimas „Surink Lietuvą. Skoniai“. Juo siekiama sujungti turizmą ir maistą. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ naują žaidimą pristatė viena jo kūrėjų Lina Baublienė.

„Visą laiką kalbame apie tai, kad alkanas turistas – piktas turistas. Tad taip galima spręsti problemą“, – tiki laidos viešnia.

Žaidimas skirtas 5 žmonėms. Žaidimo metu visi žaidėjai turi „pagaminti“ kuo daugiau patiekalų pagal ant kortelių nurodytus receptus, t. y. surinkti reikalingas korteles su ingredientais tam tikriems patiekalams pagaminti. Nugalėtojas – „pagaminęs“ daugiausiai patiekalų, o pralaimėjęs ruošia visiems kitiems tikrus pietus ar vakarienę.

Pažinkite lietuvišką kulinariją žaisdami: žaidimo kūrėjai stengėsi apjungti turizmą ir maistą

„Žaidimas brandintas 1,5 metų, rekomenduojame jį žaisti nuo 8 metų, nes reikia pagalvoti, pastrateguoti, paskaičiuoti“, – pasakoja L. Baublienė.

Nors vaikystėje vaikai skatinami nežaisti su maistu, tai, pasak jos, saugiausias būdas tai daryti, o dar ir visi bus laimingi pažaidę. Žaidimas skatina susipažinti su Lietuvos kulinariniu paveldu. Didžiausia dilema buvo, kokius patiekalus atsirinkti ir kaip juos pateikti, teigia pašnekovė.

„Mūsų tikslas buvo, kad būtų linksma žaisti ir kad žinotume, iš ko pasidaro elementariausi dalykai“, – pažymi L. Baublienė.

Plačiau – birželio 10 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Pažinkite lietuvišką kulinariją žaisdami: žaidimo kūrėjai stengėsi apjungti turizmą ir maistą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.