Gyvenimas

2021.06.19 16:19

Ruošiant vaikus naujai mokyklai svarbiausia patiems tėvams išlikti ramiems

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.19 16:19

Rugsėjį darželinukai pradės eiti į mokyklą, o kai kurie mokiniai keis mokyklą. Kaip vaikams lengviau adaptuotis naujoje mokykloje? Apie tai pasakoja vaikų ir paauglių psichologė Asta Blandė.

Mokslo metams baigiantis vaikai greičiausiai galvoja tik apie atostogas, tačiau jau verta pagalvoti ir apie naujų mokslo metų pradžią, ypač tiems, kurie keis mokyklą ar pradės į ją eiti ir jaučia dėl to nerimą. Pasak psichologės, išties vasarą reikėtų ilsėtis, tačiau ir tada jau galima po truputį pradėti pratintis prie laukiančių pokyčių. Pradėti pratintis galima nuo minčių, pereiti prie jausmų ir veiksmų.

Psichologė apie vaikų adaptaciją mokykloje: labai daug emocijų perduoda tėvai

„Kai turi laiko, visuomet yra lengviau. Kai įpuoli kaip į degantį gaisrą, būna labai daug nerimo, kurį jaučia tiek tėvai, tiek vaikai ar paaugliai“, – teigia A. Blandė.

Vasaros metu su vaikais galite kalbėti apie tai, kad laukia naujas etapas, tačiau jis bus įdomus. Psichologė dažnai vaikams ir paaugliams sako: „Kai kas nors keičiasi, tai žinia, kad paaugai ar užaugai.“ Itin svarbu pabrėžti, kad labai daug priklauso nuo to, kaip į visa tai reaguoja patys tėvai.

„Jeigu tėvai patys apsisprendę ir pasirengę pokyčiui, jie tada gali labai padėti savo vaikui. Mes kalbame ir bendraujame apie tai, kad tai naujas etapas, supažindiname, keliaujame į tą aplinką, kurioje vaikas ar paauglys pradės mokslo metus, galbūt dar birželio mėnesį jis sutinka vieną kitą žmogų, su kuriuo pabendrauja.

Jeigu aš esu šalia ramus, galime susipažinti su aplinka, kalbame, kad tai augimas ir naujos patirtys, būsiu kaip mama ar tėtis, rugsėjis ateis kur kas paprasčiau ir lengviau“, – pasakoja pašnekovė.

Plačiau – birželio 10 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Psichologė apie vaikų adaptaciją mokykloje: labai daug emocijų perduoda tėvai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.