Gyvenimas

2021.06.19 08:03

Voverės skraiduolės – mažyčiai, labai socialūs augintiniai, kai kurie juos nešasi ir į darbus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.19 08:03

Voverės skraiduolės – egzotiniai gyvūnai, bet yra itin prisitaikę gyventi ir namuose. Apie jų auginimo ypatumus pasakoja šių gyvūnų augintoja Viltė Radzvilavičiūtė.

Voverės skraiduolės yra naktiniai gyvūnėliai, tad dienos šviesa nėra jų mėgstamiausias dalykas. Dieną joms įprasta snūduriuoti.

„Tai voverės skraiduolės, dar vadinamos cukriniais oposumais, kas galbūt būtų tiksliau. Jie nėra graužikai, priklauso tai pačiai giminei kaip kengūros, yra sterbliniai, vaikučius nešiojasi sterblėje. Gyvena ganėtinai ilgai, jų gausiausia populiacija yra Australijoje“, – apie savo augintinius pasakoja laidos viešnia.

Pasak jos, voverės skraiduolės laikomos egzotiniais gyvūnais, tačiau jos ypač prisitaikiusios gyventi ir kaip naminiai gyvūnėliai. Tai tikrai maži padarėliai, kurių išskirtinis bruožas – mokėjimas sklęsti.

Voverės skraiduolės: egzotiniai gyvūnai, kuriuos galima laikyti namie

„Didžiausias jų skanukas – medus. Šiaip lauke jos minta eukaliptų nektaru, dėl to ir vadinamos cukriniais oposumais. Jie – smaližių smaližiai, be galo mėgsta tai, kas saldu. Aišku, kiekvieną dieną nemaitiname medumi, tačiau kai reikia, kad jie gražiai elgtųsi, apdovanoti už kokią nors atliktą komandą, apdovanojame medumi arba nektaru“, – sako voverių skraiduolių augintoja.

Įprastai šie mažyliai maitinami specialiu maistu, jų mitybos pagrindas – daržovės ir vaisiai, taip pat – kirminai, vabalai. Jie – visaėdžiai. Kadangi tai naktiniai gyvūnai, jie naktimis nemiega.

„Atsikelia 8 val. vakaro, labiau už viską mėgsta tiesiog laipioti, bendrauti, yra be galo bendraujančios būtybės – tiek su žmonėmis, tiek vienas su kitu“, – tikina V. Radzvilavičiūtė.

Galbūt teko pastebėti voverių skraiduolių, lauke vedžiojamų su pavadėliais. Pašnekovė perspėja – taip daryti negalima dėl jų sparniukų.

„Paleidus lauke ji niekur nepabėgtų, sugrįžtų. Žinau žmonių, kurie su jais praleidžia visą dieną, net kišenėje nešasi į darbą, ištreniruoja, kaip parodyti, kad reikia atlikti tualeto reikalus. Jie sau ramiausiai miega tose kišenėse“, – pasakoja mergina.

Plačiau – birželio 8 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Voverės skraiduolės: egzotiniai gyvūnai, kuriuos galima laikyti namie
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.