Gyvenimas

2021.06.20 18:48

Nuo seno dėl vitaminų gausos vartoti rabarbarai sutvarko ir pilvo reikalus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.20 18:48

Daržovės kartais būna ir maistas, ir vaistas. Apie vieną tokių, rabarbarą, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja gydytoja dietologė Kristina Jasmontienė.

Iki pat birželio pabaigos dar galime džiaugtis rabarbarais. Dietologė sako, kad daug kam rabarbaras atrodo vaisius, o ne daržovė, tačiau nuo seno žinoma, kad rabarbaras – pirmoji pavasarinė daržovė, iš kurių protėviai gaudavo vitaminų po žiemos.

„Ji iš tiesų turi daug vitaminų, nemažai skaidulinių medžiagų, dėl ko ją vartojant susitvarko pilvo reikalai. Ši daržovė išsiskiria ypač rūgščiu skoniu, dėl ko šiais laikais ją galime vadinti lietuviškuoju kiviu. Daug kas ją ir lygina su šiuo vaisiumi“, – kalba pašnekovė.

Gydytoja dietologė: rabarbarai – ir maistas, ir vaistas, padėsiantis jūsų skrandžiui

Dėl skaidulinių medžiagų ir vitaminų gausos rabarbarai ypač naudingi, tačiau jų vartodami būti atsargūs turėtų sergantieji inkstų akmenlige. Rabarbaruose yra oksalo rūgšties.

Kartais rabarbarų nerekomenduojama vartoti ir žmonėms, sergantiems podagra, tačiau K. Jasmontienė pažymi, kad šiose daržovėse ypač mažai purinų.

„Gurmanai gali paragauti uogienių, verdamos sriubos. Vienas naujesnių būdų, kurio ir pati nesu išbandžiusi, – rabarbarus sutarkuoti smulkiai ir valgyti. Kaip pagardą galima dėti ir į padažus, ir į kokteilius, ir į sriubas“, – pasakoja gydytoja.

Plačiau – birželio 8 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Gydytoja dietologė: rabarbarai – ir maistas, ir vaistas, padėsiantis jūsų skrandžiui
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.