Gyvenimas

2021.06.08 10:54

Terasa – dar vienas kambarys, tik lauke: kaip susikurti tokią, kurioje vasarą išties būtų jauku?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.06.08 10:54

Vasarą, be abejo, daugiau laiko norisi leisti lauke. O kaip sukurti lauko erdvę – terasą – jaukią kaip kambarys? LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ skiltyje „Jaukūs namai“ keletu patarimų dalijasi sodininkystės konsultantė ir tinklaraštininkė Judita Jansonė.

Terasa – lyg dar vienas kambarys, tik lauke. Tokiu principu ją savo namuose įrengė J. Jansonė. Čia šeima pusryčiauja, čia geriama kava, skaitomos knygos, žaidžia vaikai, todėl buvo svarbu jaukumas, privatumas bei patogumas. Visa tai moteris kūrė elementais, kurie naudojami ir interjeruose: pagalvėlės, užuolaidos, kilimas, pajungtas apšvietimas. Tiesa, prisipažįsta, dabartinį vaizdą ir jaukumą išgavo ne iš karto.

„Mūsų terasa buvo atvira, ji pietinėje pusėje. Mes labai džiaugėmės, kad ją turime, bet pirmus dvejus metus į ją nėjome. Sakydavome, ar eisi į sceną? Viskas atvira, nėra stogo virš galvos, labai karšta – nejauku. Terasos kaip padėklo nepakanka. Labai svarbu pagalvoti, kad žmogui psichologiškai lengviau, maloniau, kai yra stogas: ar simbolinis iš medžio, ar tikras, ar skėtis“, – pasakoja ji.

Šeima įkūrė terasą – lyg kambarį lauke: karščiausios vasaros dienos leidžiamos unikalių augalų apsupty

Užuolaidos, sako J. Jansonė, čia tikrai užtraukiamos – ypač kai norisi pasislėpti nuo saulės ir svetimų akių. Iš savo patirties ji patiria kabinant užuolaidas iš karto apgalvoti, kaip pritvirtinti apačioje, kad neplaikstytų vėjas.

Svarbus šios terasos akcentas – gėlės. Šiltuoju sezonu čia perkeliama dalis kambarinių augalų. J. Jansonė teigia – taip jie ne tik atsigauna, bet ir nereikia pirkti augalų specialiai terasai. Tiesa, pripratina juos prie lauko sąlygų pamažu, kad saulė nenudegintų lapų.

Rinkdama augalus terasai J. Jansonė stengiasi nesukurti margumyno, o spalvas ir žiedų dydį derina prie namą supančių gėlynų.

Pasak sodininkystės konsultantės, terasoje itin tinka ir kvapnieji augalai: levandos, mėtos, citrinžolės. Pasodinus tokių džiugins ne tik šios erdvės spalvos, bet ir kvapai, o ir arbatai kelis lapelius tuomet galima nusiskinti tiesiog ištiesus ranką.

Plačiau – birželio 8 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Šeima įkūrė terasą – lyg kambarį lauke: karščiausios vasaros dienos leidžiamos unikalių augalų apsupty
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt