Gyvenimas

2021.05.25 21:13

Antioksidantų gausių pomidorų paieška jų padažuose: nei pomidorų, nei jų kvapo

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2021.05.25 21:13

LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ komanda šįsyk patyrinėjo produktus iš pomidorų – pomidorų padažus ir pomidorus savo sultyse. Deja, paieškos baigėsi nusivylimu: pomidorų padažuose – vos keliokia procentų net ne pomidorų, o jų pastos, gausu acto, krakmolo ir cukraus.

Pusė kilogramo pomidorų padažo už keturiasdešimt centų – pigiau ir būti, regis, negali, tačiau ar šiame padaže galima rasti pomidorų? Renkatės ne padažą, o sveikesnį variantą – pomidorus savo sultyse? Verta atidžiau panagrinėti, ką iš tiesų perkate prekybos centruose.

Svarbu nepamiršti, kad pomidoras yra jūsų organizmui naudinga daržovė. „Tai geras skaidulų, antioksidantų, likopeno šaltinis, tai veikia mūsų organizmą protektiškai“, – sako gydytojas dietologas Edvardas Grišinas.

Laidos „Klauskite daktaro“ komanda patyrinėjo produktus iš pomidorų. Pomidorų padažus ir pomidorus savo sultyse žmonės vartoja kone kasdien. Tačiau ar susimąsto, kad tai, kas slypi po superdaržovės pomidoro vardu, kartais gali būti net žalinga sveikatai? „Pankreatitas, nutukimo, valgymo sutrikimų rizika“, – grėsmes vardija dietologas.

Komanda įsigijo penkis skirtingus pomidorų padažus. Kainos – nuo keturiasdešimt centų už pusę kilogramo padažo iki dviejų su puse euro. Padažų kokybę įvertino naminio pomidorų padažo gamintoja Jolanta Mockaitienė. Pigiausias padažas kainavo vos keturiasdešimt centų. Pauosčiusi jį Jolanta sako jaučianti acto, o ne pomidorų kvapą. Paragavus jaučiamas tik rūgštumas, taip pat ne pomidorai.

Pomidorų padažų sudėtis: ar tikrai žinome, ką valgome?

Ant etiketės parašyta, kad tai – pomidorų padažas. Paskaičius sudėtį pirmoje vietoje matomas vanduo, pomidorų pastos – vos 13 proc., visa kita – ne pomidorai. Štai ir pomidorų padažas su vos 13 proc. pomidorų pastos, net ne pomidorų. Krakmolas, cukrus ir actas – kaip tokią kombinaciją vertina medikas?

„Žmogui, kuris siekia svorio redukcijos arba turi gretutinių ligų, tokių padažų, kuriuose yra cukraus, vartojimas nerekomenduojamas. Rekomenduojama tai geriau pakeisti pomidorų pasta“, – komentuoja E. Grišinas.

Antrasis padažas kainavo dvigubai daugiau – aštuoniasdešimt centų. Jame – 25 proc. pomidorų pastos. Ar keturiasdešimt, ar eurą penkiasdešimt kainuojančių pomidorų padažų skonis beveik niekuo nesiskiria, skiriasi tik pomidorų pastos kiekis, tačiau į visus padažus pridėta daug spirito acto, cukraus ir krakmolo. Gal brangiausias, net du su puse euro kainavęs padažas nudžiugins tiek skoniu, tiek sudėtimi? „Matosi, kad tos pastos tikrai bus žymiai daugiau“, – teigia Jolanta.

Tiesa, šito padažo kainą iškėlė tai, kad jis yra ekologiškas. Pomidorų pastos jame viso labo 37 proc. Yra ir cukraus, ir spirito acto, ir kukurūzų krakmolo.

„Visi šitie pomidorų padažai turi krakmolo, dėl to jie visi tokie tiršti, pakabinus laikosi net ant šaukštelio. Nieko sveiko čia nematau“, – pažymi naminio pomidorų padažo gamintoja.

Deja, visi komandos pirkti pomidorų padažai nėra palankūs sveikatai, ypač jei tokius padažus valgote kone kasdieną ir dideliais kiekiais. O ar gali pomidorų padažas būti sveikas? Gali, jei jame rasite prisirpusių pomidorų bent 80 proc. Jei tokio padažo nerandate arba jis jums per brangus, pasigaminkite patys. Viskas, ko jums reikės, – kuo saldesnių ir natūraliai užaugintų pomidorų, šiek tiek druskos ir labai mažai cukraus.

„Padažas šiaip sveikas produktas, jei jis sveikai pagamintas“, – tikina Jolanta.

Konservuoti pomidorai savo sultyse – sveikesnė padažo alternatyva, tačiau ir tokiuose pomidoruose kartais slypi apgaulė. Skirtingų gamintojų ir kainų konservuotus pomidorus įvertinti padėjo neapolietiškos picos restorano savininkas Gintautas Ingileika. Brangiausių pomidorų 400 gramų skardinė kainavo eurą aštuoniasdešimt. Juose – 70 proc. pomidorų, sultys ir citrinos rūgštis, jokio cukraus. Kilmės šalis – Italija.

Gintautui šie pomidorai pasirodė skaniausi – čia ir daugiausia pomidorų, mažiausiai sudedamųjų dalių.

Antroji skardinė kainavo pigiau – vieną eurą. Gintautas sako, kad šiuose pomidoruose akivaizdžiai yra acto, kurio neturėtų būti. Trečioji atsiėjo dar pigiau – aštuoniasdešimt centų. „Labai rūgštūs“, – verdiktą taria laidos svečias.

Paskutiniai pigiausi, skardinės kaina – vos keturiasdešimt centų. Juose – 60 proc. pomidorų, visa kita – vanduo, druska, cukrus, konservantai. Ant pakuotės nenurodyta pomidorų kilmės šalis. „Šitų parduoti negalima, labai baisus skonis“, – sako Gintautas. Jis įtaria, kad šiuose pomidoruose jau prasidėjo ir rūgimo procesas.

„Kilmės šalis dažnai parodo pomidoro kokybę, ypač jeigu šnekame apie jo prisirpimą. Akivaizdu, kad iš šiltesnių kraštų pomidorai, tikėtina, bus labiau prinokę. Jeigu bandytume pagaminti iš šiltnaminių pomidorų gerą tokį produktą, būtų sudėtinga. Vis dėlto natūrali saulė suteikia natūralų skonį“, – pasakoja neapolietiškos picos restorano savininkas.

Daugumos nusipirktų pomidorų savo sultyse sudėtyse rasta pridėtinio cukraus, druskos ir net acto. Pomidorų žinovas atskleidžia, kokie pomidorai savo sultyse yra kokybiški, skanūs ir sveiki.

„Įsivaizduokime skanius pomidorus iš močiutės daržo. Tai prinokę raudoni pomidorai, saldūs, kvepiantys, į kuriuos nesinori nieko dėti, tiesiog valgai ir mėgaujiesi. Tai toks ir turėtų būti pomidoras, kuris patenka į vakuumavimo procesą. Jis turėtų būti prisirpęs, raudonas, spalva turėtų būti sodri, bet natūrali“, – kalba jis.

Sveikatai palankiuose konservuotuose pomidoruose neturi būti nei cukraus, nei acto, juo labiau dažiklių. Gintautas pasakoja, kad pačiais kokybiškiausiais pomidorais laikomi specialiu ženklu „DOP“ pažymėtose skardinėse. Šie pomidorai auginami tik Italijos Kanijos regione.

Mums, lietuviams, nebūtina dairytis į italus – mūsų daržuose vasaros pabaigoje taip pat prisirpsta pomidorai, tada pats metas išsirinkti saldžiausių ir pasigaminti pomidorų savo sultyse. Jei nenorite žiemą valgyti beskonių pomidorų iš prekybos centrų ar pirkti cukraus, krakmolo ir acto padažų, kurie kažkodėl pavadinti pomidorų padažais, pasisėkite pomidorų patys. Turėsite skaniausių ir sveikiausių pomidorų derlių.

Plačiau – balandžio 19 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Pomidorų padažų sudėtis: ar tikrai žinome, ką valgome?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt