Gyvenimas

2021.06.11 18:28

„Beatos virtuvėje“ – burnoje tirpstantys naminiai varškės sūreliai: reikės padirbėti, bet nesigailėsite

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.06.11 18:28

„Nežinau, kaip pas jus, bet mano namuose kai nuperki varškės sūrelių, jų nelieka per sekundę“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson. Varškės sūrelių ji siūlo pasigaminti namuose: „Reikės truputėlį padirbėti, bet ko gi nepadarysi dėl fantastiško varškės deserto“.

Varškės sūrelius B. Nicholson gamina iš vidutinio, 9 procentų riebumo varškės. „Galite rinktis liesą ar labai riebią, bet, man atrodo, 9 procentai – aukso viduriukas“, – sako laidos vedėja. Kad varškė labiau sukibtų ir būtų tvirtesnės tekstūros, ji papildomai naudoja 100 g sviesto.

B. Nicholson varškės sūrelius ruošia standartinėje keksiukų formelėje, tačiau ji nebūtina – galite rankomis formuoti pailgus varškės sūrelius, aplieti juos šokoladu, o vėliau supjaustyti. „Tikrai rasite išeičių“, – sako laidos vedėja.

Varškės sūrelius galima pagardinti, pavyzdžiui, į vidurį įdėti uogienės arba dalį varškės masės sumaišyti su aguonomis. Paruoštus varškės sūrelius valandai ar dviem dėkite į šaldymo kamerą.

Kai sustings, išimkite ir panardinkite į šokoladinį glaistą. „Galite pabarstyti riešutais, uogomis, aguonomis, uždėti liofilizuotų uogų, – pataria B. Nicholson ir tikina: – Tai – tobuliausias varškės desertas, kokį tik galima sugalvoti.“

Naminiams varškės sūreliams reikės:

500 g pusriebės varškės,

100 g sviesto,

80 g cukraus pudros,

1 šaukštelio vanilės ekstrakto,

2–3 šaukštų mėgstamos uogienės,

2–3 šaukštų aguonų.

Glaistui:

300 g juodojo šokolado,

2 kupinų šaukštų kokosų aliejaus.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Burnoje tirpstantis desertas – varškės sūreliai: pasigaminti galite tiesiog namuose
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.