Gyvenimas

2021.06.25 19:21

Svajonių pusryčiai pagal Beatą Nicholson: plakta kiaušinienė ir skaidulų turtingos pusryčių bandelės

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.06.25 19:21

Jeigu namuose nedrįstate arba neturite laiko kepti duonos, išbandykite skaidulų turtingas pusryčių bandeles. Receptu pasidalijusi LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson tikina: tešlos nereikės kildinti, todėl gamybos procesas neužtruks ilgai. O prie gardžių bandelių išsikepkite kiaušinienės. „Svajonių pusryčiai – ne kitaip“, – sako B. Nicholson.

Anot B. Nicholson, ruginės pusryčių bandelės puikiai tiks tiems, kurie nėra užkietėję duonos kepėjai, neturi raugo arba nedrįsta eksperimentuoti su mielėmis.

„Airiai garsėja ir didžiuojasi savo vadinamąja „sodos duona“, kitaip tariant, duona, kildinama ne mielėmis ar raugu, o soda ar kepimo milteliais. Būtent toks ir yra šių bandelių ruošimo principas. Dar gardumo, baltymų ir skonio joms suteikia natūralus jogurtas“, – sako laidos vedėja.

Linų sėmenys, saulėgrąžos, moliūgų sėklos bandelėms suteiks ne tik gardumo, bet ir praturtins vertingomis skaidulomis bei kitomis maistinėmis medžiagomis. „Sakyčiau, visai geras receptas, jeigu išvažiavote į sodybą, smagiai leidžiate ten laiką, turite visokių maisto produktų, bet tingite duonos važiuoti į parduotuvę“, – kalba B. Nicholson ir priduria: šias bandeles keksiukų formelėse iškepsite akimirksniu.

Prie bandelių puikiai tiks klasikinė kiaušinienė. Šalia jos B. Nicholson siūlo patiekti avokadą ir pomidorų. „Svajonių pusryčiai – ne kitaip“, – sako laidos vedėja ir dalijasi receptu.

Ruginėms sėklų bandelėms reikės:

200 g visų grūdo dalių ruginių miltų,

100 g sviesto,

žiupsnio druskos,

1 šaukštelio kmynų,

2 šaukšto linų sėmenų,

1 šaukšto saulėgrąžų sėklų,

1 šaukšto moliūgų sėklų,

70 g avižinių dribsnių,

1 šaukšto kepimo miltelių,

250 g natūralaus jogurto,

100 ml vandens.

Plaktai kiaušininei reikės:

4 kiaušinių,

4 šaukštų pieno,

žiupsnio druskos,

2–3 šaukštų sviesto,

2 šaukštų grietinėlės,

avokado,

pomidorų.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Jei naminei duonai nėra laiko – kepkite pusryčių bandeles: tiks ir prie kiaušinienės namuose, ir iškyloms
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt