Gyvenimas

2021.05.24 11:08

Įkvepianti istorija – atradęs ėjimą, mokytojas numetė 40 kilogramų antsvorio

LRT.lt2021.05.24 11:08

Įkvepianti anglų kalbos mokytojo Justino iš Vilniaus sveikatingumo istorija – pradėjęs intensyviau vaikščioti sugebėjo numesti 40 kilogramų antsvorio. Savo istoriją jis papasakojo ant iniciatyvos „IKI Ėjimo varžybos“ scenos, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Vienas iš pirmųjų eiti atvykusių dalyvių – anglų kalbos mokytojas Justinas iš Vilniaus. Rudenį prisijungęs eiti už savo mokyklą mobiliosios programėlės „#walk15“ organizuojamame žingsnių iššūkyje, mokytojas ne tik padėjo Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijai laimėti trečiąją vietą labiausiai einančių Lietuvos mokyklų gretose, bet ir per 7 mėnesių laikotarpį numetė daugiau nei 40 kilogramų viršsvorio. Įkvėpti mokytojo, karantino metu aktyviai vaikščioti pradėjo ir mokyklos mokiniai.

„Ėjimas ir programėlė kardinaliai pakeitė mano gyvenimą. Ačiū!“, – džiaugėsi pedagogas.

Ėjimo iniciatyvos metu apdovanota ir daugiau mobiliojoje programėlėje visus metus žingsnių skaičiumi smagiai besivaržiusių šalies ugdymo įstaigų, organizacijų ir net miestų. Labiausiai einančia šalies mokykla tapo Kauno Jėzuitų gimnazija, o universitetu – Vytauto Didžiojo universitetas. Įmonių gretose aktyviausia buvo ir labiausiai einančios šalies įmonės titulą pelnė prekybos tinklas „Iki“, o miestų gretose, aplenkęs Kauną ir Klaipėdą, labiausiai einančiu pripažintas Vilnius.

Sekmadienį apdovanoti ir sveikatingumo iniciatyvos dalyviai. Tradiciškai rinktus vyriausią ir jauniausią ėjimo dalyvius šiemet Vilniuje skyrė net 88 metai. Jauniausiajai ėjikei Rėjai buvo vos mėnuo, o vyriausiajam dalyviui Leonui – 88-eri.

„Man 88-eri, aš įveikiau juodąją trasą ir visus 10,5 maršruto kilometrų, o dabar apsipirkinėju už savo surinktus žingsnius“, – nuotaikingai sakė finišo zonoje įsikūrusioje apsipirkimo už žingsnius erdvėje sutiktas Leonas.

Ant scenos žengė ir įspūdingais kasdien nueinamų žingsnių skaičiais šalies aktyviausiųjų ėjikų bendruomenėje garsėjanti senjorė Birutė iš Zarasų. Per savo aktyvią ėjimo istoriją Birutė jau nuėjo 37 mln. žingsnių ir artėja prie tikslo virtualiai apeiti aplink Žemės rutulį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt