Gyvenimas

2021.05.24 10:27

Trys Italijos miestai pasisiūlė kitais metais surengti „Euroviziją“

LRT.lt2021.05.24 10:27

Grupei „Måneskin“ parvežus „Eurovizijos“ nugalėtojų trofėjų į Italiją, bus sprendžiama, kuriame mieste kitais metais surengti šį daugybę gerbėjų iš viso pasaulio iki pandemijos sutraukdavusį konkursą. Trijų Italijos miestų merai jau pasiūlė savo kandidatūras.

Roma – Italijos sostinė ir gimtasis „Måneskin“ miestas, tad didelė tikimybė, kad 2022-ųjų „Eurovizija“ gali vykti būtent ten. Romos merė Virginia Raggi sekmadienį tviteryje rašė, kad Roma būtų pasiruošusi surengti konkursą: „Måneskin“ pergalė buvo fantastiška. Roma jumis didžiuojasi. Italija kitais metais surengs „Euroviziją“. Roma yra pasiruošusi priimti iššūkį.“

Roma sykį jau yra surengusi „Euroviziją“. Konkursas šiame mieste vyko 1991-aisiais.

Ketvirto pagal dydį Italijos miesto Turino merė Chiara Appendino kitą rytą po finalo taip pat suskubo tviteryje sveikinti „Måneskin“ su pergale ir pasiūlė savą miestą kaip kandidatą konkursui rengti.

2006-aisiais Turine vyko žiemos olimpiada.

„Eurovizijos“ iššūkis vilioja ir gerokai mažesnių miestų merus. Apie 95 tūkst. gyventojų turinčio Pesaro miesto meras Matteo Ricci tviteryje skelbė: „Kitais metais „Eurovizija“ vyks Italijoje. Esame pasiruošę ją surengti „Vitrigrifo” arenoje, kuri yra viena iš didžiausių ir gražiausių šalyje. Pesaras yra paskelbtas UNESCO muzikos miestu. Kas geriau už mus galėtų surengti tokį didelį muzikos renginį?”

Pesaras yra centrinėje Italijos dalyje, netoli San Marino. Jame esančioje arenoje telpa apie 10 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt