Gyvenimas

2021.05.21 14:52

Geltona banga keliasi į elektrinę – vilniečiai turės progą dalyvauti industrinėje diskotekoje

LRT.lt2021.05.21 14:52

AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau – VŠT) dėkoja „The Roop“ už suvienytą ir geltonai nusidažiusią Lietuvą bei viešai duoda pažadą pakviesti vilniečius į unikalią industrinę diskoteką veikiančioje elektrinėje. Diskotekos data kol kas dar tik planuojama ir bus skelbiama tada, kai epidemiologinė situacija Lietuvoje taps palanki renginiams, o gyventojai galės saugiai pramogauti, rašoma VŠT pranešime žiniasklaidai.

„Žavimės tokia vilniečių vienybe palaikant mūsų atstovus „Eurovizijoje“. Nepaisant to, kokią vietą grupė užims, jie jau yra mūsų herojai, nes Lietuvai padovanojo daug gerų emocijų, kurios taip reikalingos po ilgai besitęsiančio karantino.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat skiria didelį dėmesį ir palaikymą, ketina rengti diskoteką po atviru dangumi. Mes irgi norime prisidėti, padėkoti atlikėjams, todėl pakviesime vilniečius į ypatingą miesto vietą, kurioje gimsta šiluma“, – apie idėją pasakoja Vilniaus šilumos tinklų direktorius Gerimantas Bakanas.

Vilniaus termofikacinė elektrinė, dar vadinama TE2, esanti šalia Savanorių prospekto, Elektrinės gatvėje 2, yra vienas įdomiausių veikiančių industrinių objektų Baltijos šalyse. Baltai raudoni elektrinės kaminai gerai matomi ir jau tapę industriniu miesto simboliu. Vis dėlto elektrinės vidus ir istorija vilniečiams dar mažai pažįstama.

Pokariu pradėta statyti (1948 m.) iki šiol didžiausia tokio pobūdžio šiluminė elektrinė Lietuvoje šiemet minės 70-ies metų jubiliejų. Per visus šiuos metus elektrinė modernizavo procesus ir atnaujino įrangą, tačiau išsaugojo unikalų interjerą ir istorinius jo elementus.

Tuo įsitikinti galės visi, liepos 3–4 d. užsiregistruosiantys „Vilnius Open House“ ekskursijoms. Negana to, elektrinėje filmuotos ir garsiojo HBO serialo „Černobylis“ scenos, daugybė kitų mažiau Lietuvos auditorijai žinomų filmų.

Vilniaus termofikacinėje elektrinėje prasideda šilumos kelias į Vilniaus pastatus. Tarsi širdis, kraujagyslėmis varinėjanti kraują, TE2 nenutrūkstamu ratu vamzdynais pumpuoja įkaitintą termofikacinį vandenį, kuris aprūpina vilniečių namus šiluma ir karštu vandeniu.

VŠT žiniomis, nei Lietuvoje, nei Europoje diskoteka veikiančioje elektrinėje nebuvo surengta. Tikimasi, kad planuojamas renginys taip pat prisidės prie industrinių pastatų integravimo į Vilniaus kultūrinį gyvenimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt