Gyvenimas

2021.05.19 14:27

Rytų sode Klaipėdoje įkurdinti iš marių dugno iškelti rieduliai

Valentina Gudienė, ELTA, LRT.lt2021.05.19 14:27

Iš Klaipėdos uosto akvatorijos dugno iškelti rieduliai pradeda naują gyvavimo istoriją. 30-ties metų jubiliejų šiemet švenčianti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija nusprendė Klaipėdos universiteto, taip pat mininčio 30-mečio sukaktį, botanikos sode įkurdinti iš uosto akvatorijos dugno iškeltus akmenis ir pasodinti medelius kuriamo Rytų sodo japoniškojoje dalyje.

Uosto direkcija praneša, kad į japoniškąjį sodą atvežta ir čia įkurdinta daugiau kaip pusšimtis įvairaus dydžio iš marių dugno iškeltų riedulių. Didžiausias jų sveria daugiau kaip 7 tonas. Kasmet iš uosto akvatorijos iškeliama dešimtys akmenų, trukdančių navigacijai arba infrastruktūros darbams. Pastaruosius kelerius metus iškelti rieduliai yra sandėliuojami pietinėje uosto dalyje.

Rieduliai jau rado savo vietą naujoje erdvėje. Uosto direkcijos darbuotojai kartu su Klaipėdos universiteto atstovais trečiadienį pasodino ir pirmuosius Uosto direkcijos dovanotus medelius japoniškojoje sodo dalyje. Iš viso bus pasodinta apie 50 įvairių augalų, tarp kurių – japoniškasis klevas, savo žiedais žavinčios sakuros, rododendrai, azalijos, pušys ir kt.

Rytų sodas kuriamas išskirtinį reljefą turinčioje Dangės senvagės erdvėje su joje praėjusiais metais suformuotais vandens tvenkiniais. Pasak tokio sodo idėjos sumanytojo ir projekto autoriaus prof. Petro Grecevičiaus, ši unikali vieta labiausiai tinka Rytų sodų dvasiai atskleisti.

Čia kuriama rytietiškų augalų kolekcija, kurioje lankytojai galės atpažinti Japonijoje, Kinijoje, Korėjoje ar Vietname kuriamų sodų motyvus. Planuojama, kad Rytų sodas su arbatos nameliais, suoliukais, tilteliais visiškai bus užbaigtas per porą metų ir taps dar viena uostamiesčio traukos oaze, pažymima Uosto direkcijos pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt