Gyvenimas

2021.07.05 21:34

Idėja lengvai vakarienei: „Beatos virtuvėje“ – vasariškais aromatais džiuginanti gaivi sriuba

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.07.05 21:34

„Man atrodo, sriuba yra komforto, laimės, meilės ir harmonijos maistas“, – sako LRT TELEVIZIJOS „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson. Ji priduria – visai nesvarbu, už lango žiema ar vasara, sriubos sezonas tęsiasi visus metus. B. Nicholson rodo, kaip pasigaminti kvapnią, žalumynais pagardintą vištienos sriubą.

Pirmiausia pasigaminkite sultinį. „Galima virti ir iš keptos vištos, tada bus intensyvesnis skonis“, – pataria B. Nicholson. Kadangi šis sultinys gaminamas su mėsa, jį virti pakanka maždaug pusvalandį. „Jeigu nespėjote išsivirti, galite panaudoti nupirktą sultinį ar sultinį iš kubelio“, – sako laidos vedėja, mat sultinys – šios sriubos pagrindinis akcentas.

Toliau į sriubą kraukite daržoves. Jų čia išties daug, sako B. Nicholson: „Galima sakyti, čia yra tarpinis variantas tarp salotų ir sriubos“. Nepamirškite ir pankolio. „Kas dar nespėjote susipažinti su šia fantastiška daržove, rekomenduoju, nes be galo skanu“, – pataria laidos vedėja.

Galiausiai ji į sriubą įtarkuoja imbiero – jis suteikia malonios šilumos ir aromato. „Svarbiausias dalykas – daržovių neverdame. Paliekame jas žalias, gražias, traškias, pilnas gaivos ir spalvos“, – sako B. Nicholson ir rodo, kaip paruošti sriubą.

Vasariškai vištienos sriubai reikės:

4 vištų šlaunelės,

2 saliero stiebai,

1 poras,

3 česnako skiltelės,

nykščio dydžio imbiero šaknis,

sauja čiobrelių šakelių,

druskos,

pusė pankolio,

pusė cukinijos,

sauja žirnelių ankščių,

sauja ridikėlių,

sauja petražolių, krapų ir svogūnų laiškų,

1 aitrioji paprika,

1 česnako skiltelė,

1 žalioji citrina.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Gaivi sriuba – puiki vakarienė ir atšilus orams: Beata siūlo pasigaminti pavasarišką vištienos sriubą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt