Gyvenimas

2021.05.17 22:06

Nuolatinis 4 produktų vartojimas trukdo džiaugtis gražia ir jaunatviška oda

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2021.05.17 22:06

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas sako: negalima neigti, kad kremai odai padeda, tačiau pirmiausia oda maitinasi tuo, ką sudedame į savo vidų, o ne uždedame ant išorės. Bėda ta, kad kai kurios medžiagos trukdo jūsų organizmui įsisavinti be galo odai ir gilesniems sluoksniams naudingą vitaminą B3.

„Ką jūsų veidas ir rankos sako pasauliui? „O ne, aš esu velniškai pavargęs“? „Aš tiek dirbu, kad net neturiu kada savimi pasirūpinti“? Realybė tokia: ką jūs dedate į save, į savo vidų, atsispindi ir jūsų išorėje, odoje. Ištrinkime tą plonytę liniją tarp vidinio ir išorinio grožio ir pakalbėkime apie, ko gero, patį galingiausią įrankį jūsų tobulai odai – vitaminą B3“, – sako A. Unikauskas.

Paprastai kalbėdami apie odą žmonės mini vitaminus E, C, A, tačiau norint turėti sveiką odą vis dėlto svarbiausias vitaminas, anot daktaro, yra būtent B3. Gilesniuose sluoksniuose jis netgi apsaugo ir padeda atkurti DNR – genetinę informaciją, esančią ląstelėse. Taip pat vitaminas B3 ilgainiui gali sumažinti su laiku atsirandančių rudų apgamų kiekį, pigmentines dėmes, netgi odos vėžio riziką. Šis vitaminas padeda odai ilgiau išlikti jaunai, švelnina raukšleles, mažina aknę. Tai iš tikrųjų nepakeičiamas žvilgančios odos elementas, pažymi profesorius.

Mitybos ir išvaizdos koreliacija: B3 vitaminas – tobulos odos ingredientas

Vitaminas B3:

– Padeda atkurti DNR

– Mažina rudų apgamų, pigmentinių dėmių kiekį

– Mažina odos vėžio riziką

– Padeda odai ilgiau išlikti jaunai, švelnina raukšleles

– Mažina aknę

Vitaminas B3 – dažnas veido kremų ingredientas

„Daug odos kremų vitaminas B3, arba niacinamidas, arba nikotinamidas, yra vienas pagrindinių ingredientų. Nikotinamidas yra tas pats vitaminas B3, iš kurio dirbtiniu būdu pašalintas vienas įdomus vitamino B3 poveikis, t. y. kai odą išpila raudonis. To niekada nebūna, jeigu mes vartojame maistą su šiuo vitaminu“, – pasakoja laidos vedėjas.

Kai kurios medžiagos trukdo jūsų organizmui įsisavinti be galo naudingą vitaminą B3. Štai todėl jūsų organizmui jo ir trūksta.

A. Unikauskas

A. Unikauskas pabrėžia: oda, kaip vienas iš mūsų organų, visų pirma maitinasi tuo, ką mes valgome, o ne tuo, ką mes ant jos tepame. Jis nesako, kad kremai ar įvairūs tepalai niekada nepadeda, bet vis dėlto kaip vienas iš mūsų organų oda daugiausia medžiagų gauna iš to, ką suvartojame.

„Logiškai galvojant kiekvienas žmogus maitindamasis turėtų gauti užtektinai vitamino B3, bet problema ta, kad kai kurios medžiagos trukdo jūsų organizmui įsisavinti šį be galo naudingą vitaminą. Štai todėl jūsų organizmui jo ir trūksta“, – kalba daktaras.

Jei organizmui trūksta vitamino B3, prasideda tokios bėdos, kaip: dermatitas, odos sausumas, pleiskanojimas, trūkinėjimas, skilinėjimas, bėrimas. Sunkesniais atvejais įtrūkimai gali net kraujuoti.

Produktai, trukdantys įsisavinti vitaminą B3

Kukurūzai. Jei jūsų oda jums kelia rūpesčių ir įtariate, kad jums vitamino B3 tikrai gali trūkti, stenkitės kukurūzų ar produktų iš jų vartoti kuo mažiau. Juose esantis baltymas blokuoja vitamino B3 įsisavinimą.

Baltieji ryžiai. A. Unikauskas įspėja, kad baltieji ryžiai yra tas pats, kas cukrus. „Gali būti, kad jūsų odos būklė kaipmat pagerėtų, jei juos vartotumėte kuo rečiau“, – pataria jis.

Per daug alkoholio. Alkoholis taip pat blokuoja šio vitamino įsisavinimą. Žinoma, tai ne vienintelė problema, kurią gali sukelti šis produktas.

Miltai. Tai dar vienas produktas, kuris trukdo organizmui įsisavinti taip reikalingą vitaminą B3. Negana to, jie dar išsiurbia jau turimą vitaminą B3.

„Jei mėgstate ir dažnai vartojate šiuos keturis produktus, labai didelė tikimybė, kad jūsų organizmui vitamino B3 tikrai trūksta. Lygiai taip pat didelė tikimybė, kad dažniau susiduriate su odos problemomis“, – pasakoja A. Unikauskas.

Laidoje virtuvės šefas Alfas Ivanauskas parodė, kaip pasigaminti vitamino B3 kupinas salotas. Žiūrėkite balandžio 7 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Mitybos ir išvaizdos koreliacija: B3 vitaminas – tobulos odos ingredientas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.