Gyvenimas

2021.05.18 08:51

Nyderlandų virtuvės šefai dalijasi savotišku šaltibarščių receptu – rožinė sriuba virto desertu

Eimantė Juršėnaitė, specialiai LRT.lt iš Roterdamo2021.05.18 08:51

Posakis, kad šaltibarščiai ir Nyderlanduose yra šaltibarščiai, čia tikrai netinka. Roterdamo, kur šiuo metu vyksta „Eurovizija“, virtuvės šefai pabandė pagaminti konkurse dalyvaujančių šalių tradicinius patiekalus, tačiau suteikdami jiems olandiškos virtuvės prieskonį. Jie pasidalijo ir šaltibarščių receptu, kuris priblokštų daugelį lietuvių.

Kiekviena į Roterdamą atvykusi delegacija gavo simbolines konkurso rengėjų dovanas – indelį vaflių, užrašų knygelių, gertuvę, į kurią galima įsipilti vandens būnant arenoje ir pan. Tarp rengėjų dovanėlių – specialiai „Eurovizijai“ išleista receptų knyga „Taste of Rotterdam“, kurioje vietos virtuvės šefai dalijasi receptais, įkvėptais konkurse dalyvaujančių šalių virtuvės, tačiau padedančiais atskleisti ir vietos skonius bei tradicinės virtuvės subtilybes.

Šioje knygoje – ir itališki makaronai su pesto, ir gruziniškas khinkali, ir graikiškos salotos su feta, ispaniška paella ar serbiškas pupelių troškinys. Kadangi Lietuva garsėja savo rožine sriuba, vietos virtuvės šefai pasidalijo ir sava šaltibarščių interpretacija.

„Šaltibarščiai – šalta burokėlių sriuba, taigi Nyderlanduose ją vadintume maždaug „krotensoep“, – rašoma prie eurovizinio šaltibarščių recepto. Tiesa, šefų bandymas pagaminti šaltibarščius gerokai nutolo nuo originalaus recepto – knygoje mūsų tradicinis patiekalas tapo desertu. Pabandykite, galbūt jums patiks ir tokia šaltibarščių variacija.

4 porcijoms reikės:

– 100 ml. burokėlių sulčių;
– 1 litro riebaus jogurto;
– 16 aviečių;
– balzamiko acto.

Kaip gaminti. Išspauskite burokėlių sultis ir sumaišykite su jogurtu. Avietes apšlakstykite balzamiko actu ir įmeskite į sulčių bei jogurto mišinį. Avietes galite pašlakstyti jogurtu, o sriubą-desertą patiekti su mėtų šerbetu.

Skanaus!

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.