Gyvenimas

2021.05.14 10:30

Lietuvoje apsilankė išskirtinė viešnia – kameros užfiksavo iš Baltarusijos atropojusią mešką

LRT.lt2021.05.14 10:30

Laukinei gamtai karantinas – nė motais. Ketvirtadienio rytą iš Baltarusijos į Lietuvą atropojo išskirtinė viešnia meška. Kurį laiką pasisvečiavusi pas mus, vakare ji patraukė atgal į savąjį kraštą.

Neįprastą vaizdą užfiksavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos kameros. Vaizdo įraše matyti, kaip valstybių sienas kertanti meška iš lėto atropoja į Lietuvos miškus. Jai nė motais nei paniuręs oras, nei miško takus apsėmęs vanduo.

Vakare, jau sutemus, naktinės kameros užfiksavo, kaip Lietuvoje apsižiūrėjusi viešnia skuba namo – ji bėgdama skuodžia atgal į savąją teritoriją.

„Švenčionių pasienio užkardos vaizdo stebėjimo sistemos užfiksavo štai tokią viešnią. Meškutė iš kaimyninės Baltarusijos ketvirtadienio rytą atrepečkojo į Lietuvą ir vakare patraukė atgal“, – rašoma tarnybos feisbuko paskyroje.

Vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota meška, galite pamatyti čia.

Tai – ne pirmas kartas, kai Valstybės sienos apsaugos tarnybos kameros užfiksuoja neregėtus kadrus iš laukinės gamtos gyvenimo. 2020 m. į objektyvus pateko Lietuvos pasienyje su Baltarusija vidury dienos žaismingai dūkstantis lūšių būrys.

Nepastebėta neliko ir netikėta barsuko ir dviejų vilkų akistata. Naktine kamera įrašytame vaizde buvo matoma, kaip barsukas staigiai šmurkšteli iš žolių, tačiau sustingsta, lyg kažko išsigąsta. Prie jo per akimirką išdygsta vilkas. Netrukus pasirodo ir antras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.