Gyvenimas

2021.05.15 09:12

„Rasi mėgstamą veiklą, nereikės dirbti nė akimirkos“ – persidirbimą skatina ir teigiamomis laikomos frazės

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.05.15 09:12

Persidirbimas laikomas sėkmės garantu, nepaisant medikų kalbų apie perdegimo ir streso padarinius. Kodėl taip yra, pasakoja psichologė Vitalija Navickė.

Persidirbimas, pasak pašnekovės, gana senas reiškinys, tačiau atidžiau pradėtas nagrinėti visai neseniai. Persidirbimas susijęs su darbo kultu ir sėkme, siejama su užimamomis pareigomis, finansine gerove. Galima sakyti, godumas tapo vertybė.

„Yra priimta didžiuotis tuo, kad dirbi 20 valandų per dieną, daug uždirbi. Esu svarbus tiek, kiek svarbios mano pareigos, – įpratome taip vertinti kitus.

Labas rytas, Lietuva II d. Psichologė apie persidirbimo kultą: „radus mėgstamą veiklą nereiks dirbti“ ir panašūs pasakymai kenkia mūsų psichinei sveikatai

Vis dėlto, kai susipažįstame su žmogumi, retai klausiame: kaip tu jautiesi, ar tu esi laimingas, kokia tavo emocinė branda? Klausiame: kuo tu užsiimi, ką esi baigęs?“ – pasakoja V. Navickė.

Taip vertiname kitus, taip vertiname ir save. Tai užsuka kilpą: save vertinu teigiamai tik tada, kai galiu kažkuo pasigirti, kai atsibundu ryte ir lekiu į darbą stačia galva.

„Jeigu rasi veiklą, kuri tau patinka, nereikės dirbti nė akimirkos“ – tokios populiarios frazės yra kenksmingos mūsų psichinei sveikatai, nes skatina persidirbimo kultūrą, įsitikinusi psichologė.

Plačiau – gegužės 13 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva II d. Psichologė apie persidirbimo kultą: „radus mėgstamą veiklą nereiks dirbti“ ir panašūs pasakymai kenkia mūsų psichinei sveikatai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.