Gyvenimas

2021.05.16 20:38

Gastroenterologas: cukraus kiekis jogurte padarys daugiau žalos, negu naudos suteiks bifidobakterijos

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2021.05.16 20:38

Šįkart LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ akiratyje – jogurtai su bifidobakterijomis. Ar tikrai jogurtuose esančios bakterijos suteikia naudos ir ar išvis jų ten yra? Gastroenterologas Vaidotas Urbonas sako, kad toks jogurtas su cukrumi – nieko vertas: „Didesnis cukraus kiekis padarys daugiau žalos, negu naudos suteiks bifidobakterijos.“

Jogurtas su bifidobakterijomis – supermaistas ar tik gudrus gamintojų triukas? Reklama skelbia: jogurtas su gerosiomis bakterijomis – sveikatos šaltinis. Toks jogurtas pagerins jūsų žarnyno veiklą, atstatys mikroflorą ir net sustiprins imunitetą – taip vilioja žinomi jogurto gamintojai. Ar tikrai toks jogurtas naudingas jūsų sveikatai? Kas slypi jogurto sudėtyje?

Laidos „Klauskite daktaro“ komanda į laboratoriją pristatė keturių populiariausių gamintojų jogurtus, ant kurių užrašyta: su bifidobakterijomis. Tikslas – ištirti, kiek jogurtuose yra mums visiems naudingų bifidobakterijų ir ar apskritai jų ten yra.

„Kai ant jogurto nenurodytas bakterijų kiekis, visada truputį abejoji, ar iš tikrųjų ten jų yra ir kiek jų yra, nes vis dėlto probiotinių bakterijų kiekis turi reikšmės“, – komentuoja Santaros klinikų vaikų gastroenterologas prof. dr. V. Urbonas.

Bifidobakterijų kiekis jogurtuose gali skirtis kelis kartus, o jų naudą nusveria cukraus kiekis

Kas gi tos bifidobakterijos?

Pasak V. Urbono, bifidobakterijos reikšmingos žarnyno sveikatai, bet tikrai ne jos vienintelės turi reikšmės. Daktaras svarsto, kad galbūt bifidobakterijos buvo per daug sureikšmintos todėl, kad kūdikiai, maitinti motinos pienu, bifidobakterijų turi daugiausiai.

„Kadangi kūdikis – mažas sveikas žmogus, galvojama, kad ir tos bifidobakterijos galėtų turėti kažkokios teigiamos reikšmės sveikatai ir ateityje, juo labiau kad evoliuciškai esame surėdyti taip, kad metų pabaigoje ir ypač pradėjus maitinti papildomu maistu tų bifidobakterijų labai greitai pradeda mažėti“, – kalba gastroenterologas.

Bifidobakterijų, kaip ir daugybės kitų gerųjų bakterijų, užduotis – reguliuoti jūsų žarnyno mikrobiotos balansą.

„Jos labai gerai, kada yra antibiotikų sukeltas viduriavimas arba kai yra žarnyno infekcija, po žarnyno infekcijos. Šiaip galvojant apie ilgalaikį tų bakterijų užsėjimą, manau, daugiau naudos turi prebiotikų, tai yra maisto skaidulų, vartojimas, vaizdžiai tariant – trąšų mūsų nuosavoms bakterijoms vartojimas“, – sako jis.

Jeigu perkate saldų jogurtą su bifidobakterijomis, štai ką apie tokį produktą mano gastroenterologas: „Jei kalbi apie jogurtą, kalbi apie jogurtą, bet ne apie cukrų, kuris yra įdėtas į jogurtą. Tai nebe jogurtas, tai kažkoks kitas daiktas. Jūs perkate sudėtinį jogurtą, ne tikrą.“

Iš tiesų tirto jogurto su bifidobakterijomis sudėtyje labai daug cukraus – 100 gramų tokio jogurto yra nuo 10 iki 13 gramų cukraus.

„Aš nelabai pirkčiau todėl, kad didesnis cukraus kiekis padarys daugiau žalos, negu naudos suteiks bifidobakterijos, gautos su jogurtu. Bet negalima absoliutinti: jeigu tokį produktą vartoja vaikas ar sportininkas, kuris yra labai aktyvus, nemanau, kad tai didelė problema, bet jeigu tą produktą su cukrumi vartoja vyresnio amžiaus žmogus ar net vaikas su antsvoriu, natūralu, jam bus daugiau žalos negu naudos“, – kalba V. Urbonas.

Bifidobakterijos labai gerai, kada yra antibiotikų sukeltas viduriavimas arba kai yra žarnyno infekcija, po žarnyno infekcijos.

V. Urbonas

Medikas pasakoja, kas gali nutikti be saiko valgant tokio neva sveiko jogurto.

„Vakar pas mane buvo atėjusi šeima. Tėvas – su morbidiniu nutukimu, labai ryškiu nutukimu. Penkerių metų mergaitė jau nutukusi – jiems tai nė motais, jie atėjo dėl to, kad skauda pilvą. Tai yra problema. Ir jie maitina tą mergaitę jogurtu, nes jogurtas yra labai sveikas, turi bifidobakterijų, laktobakterijų, o kad ten yra daug cukraus, nuo kurio tas vaikas tunka, jiems nė motais. Tada sakai: griežtai draudžiama vartoti tokį jogurtą“, – aiškina gastroenterologas.

Bifidobakterijų jogurte tyrimo rezultatai

Kiek laboratorijos specialistai keturiuose pirkto jogurto pakeliuose atrado bifidobakterijų? Skaičiai labai skirtingi.

Daugiausiai bakterijų rasta populiariame geriamajame užsienio gamintojo jogurte. „Vienas milijardas devyni šimtai milijonų bakterijų viename grame“, – verdiktą taria Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos viešųjų ryšių specialistė Simona Kalvelytė.

Mažiausiai bifidobakterijų – Lietuvos gamintojų jogurte. Keturi milijonai du šimtai tūkstančių – skirtumas ryškus. Pasak V. Urbono, keli milijonai bifidobakterijų viename grame yra labai mažas ir jokios naudos mikrobiotai nedarantis skaičius. „Probiotinių bakterijų kiekis turi reikšmės. Tu gali tų probiotinių bakterijų įdėti į dešimt indelių, gali į tūkstantį. Natūralu – savikaina menkesnė, pelnas didesnis“, – atkreipia dėmesį pašnekovas.

Deja, bet ne visi gamintojai nurodo, kiek jogurte yra bifidobakterijų. Nors visų gamintojų jogurto sudėtyje rasta bifidobakterijų, jų skaičius labai skiriasi. Nuo beveik dviejų milijardų iki vos kelių milijonų grame. Be bifidobakterijų, jogurte rasta daug cukraus, bulvių krakmolo ir kitų sveikatai nepalankių priedų. Tad neužkibkite ant reklaminių triukų – galite prisidaryti daugiau žalos, nei gauti naudos. Vien tik užrašas „bifidobakterijos“ dar nieko nereiškia.

Laidoje maisto tinklaraštininkė Renata Šniolienė papasakojo ir parodė, kaip namuose pasigaminti sveiko jogurto. Reikia vos dviejų produktų – riebesnio pieno ir natūralaus jogurto.

„Pieną supilame į patogų indą, kurį vėliau galėsime uždengti. Įmaišome jogurtą. Proporcijos labai paprastos – pusė litro pieno ir vienas didžiulis šaukštas jogurto. Jeigu jogurtą laikysime šiltoje vietoje, kur bus pastovi šilta temperatūra, tada nesvarbu, kokios temperatūros pienas. Jeigu gaminsime vėsesnėje patalpoje, galbūt ne šildymo sezonas, tada reikėtų pieną pakaitinti iki 40 laipsnių. Įmaišius jogurtą puodą reikia ne tik uždengti, bet ir apkloti, pavyzdžiui, šilta pūkine striuke, kad laikytųsi šiluma, nes bakterijos dauginasi šilumoje.

Viską sumaišome, stengiamės, kad išeitų vientisa masė, neliktų jokių gumuliukų. Išmaišome, uždengiame skepetaite ir, jeigu turime šildomas grindis, nunešame kad ir į vonią ir paliekame. Po 12 valandų turime jogurtą. Jeigu neturime šildomų grindų, žmonės virš radiatorių turi platesnes palanges, galima laikyti ant jų, nes ten irgi cirkuliuoja šiluma. Jei neturime ir to, reikėtų tą indą apkloti ir palikti pačioje šilčiausioje namų vietoje“, – sako maisto tinklaraštininkė.

Naminį jogurtą R. Šniolienė gardina šviežiomis uogomis, geriamą jogurtą plaką su sezoninėmis žolelėmis, vaisiais, cinamonu. Jei norite sveiko saldumo pojūčio, plakite jogurtą su kokosų drožlėmis, vanile, kakava. Jogurtas iš parduotuvės galioja maždaug vieną mėnesį, o naminiu jogurtu, laikomu šaldytuve, galima gardžiuotis apie savaitę.

Plačiau – gegužės 4 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Bifidobakterijų kiekis jogurtuose gali skirtis kelis kartus, o jų naudą nusveria cukraus kiekis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.