Gyvenimas

2021.05.21 18:46

Vietoje tradicinių spurgų – Beatos Nicholson varškės žiedai: dings nespėję pasiekti stalo

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.05.21 18:46

„Skaniausios varškės spurgos, kokias kada nors gyvenime išsikepsite, bus šitos. Aš jums prižadu“, – sako varškės žiedų receptu pasidalijusi LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson.

Plikytos tešlos varškės žiedus galite arba kepti orkaitėje, arba virti aliejuje. „Tešla tokia turi būti kaip labai tiršta grietinė, o jeigu darytume plikytus sausainius ar pyragėlius, galbūt netgi įmuščiau dar vieną kiaušinį“, – sako B. Nicholson.

Į plikytą tešlą ji įmaišo 250 g varškės. Dalį pyragaičių laidos vedėja kepa 200 laipsnių orkaitėje. „Kai jie pakils ir pradės ruduoti, galima truputėlį atidaryti orkaitę, kad visa drėgmė ir jos perteklius išeitų. Čia skonis ir rezultatas bus toks kaip varškinių plikytų sausainių“, – sako B. Nicholson.

Šias spurgas ji pataria gardinti cinamoniniu cukrumu. Jį paruošti paprasta – tereikia kavamale iki smulkių kristaliukų sutrinti cukrų ir cinamoną. „Kas nors kartą gyvenime yra kepę spurgas, žino, kad neįmanoma atsilaikyti ir palaukti, norisi iš karto griebti“, – šypteli laidos vedėja. Skanaus!

Plikytiems varškės žiedams reikės:

300 ml vandens,

50 g sviesto,

druskos,

2 šaukštai cukraus,

200 g miltų,

4 kiaušiniai,

250 g varškės,

aliejaus virti.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Tobulas desertas – spurgos: plikytų varškės žiedų receptas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt