Gyvenimas

2021.07.09 20:15

Kulinarinį Beatos Nicholson iššūkį priėmusi Starkų šeima dalijasi angliškų pyragaičių „Scones“ receptu

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.07.09 20:15

„Virtuvėje aš labiau valgytojas nei gamintojas“, – šypteli LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ iššūkį drauge su šeima priėmęs keliautojas, žurnalistas Martynas Starkus. Sulaukę laidos vedėjos Beatos Nicholson atsiųstos dėžės su miltais, kefyru ir sviestu, laidos herojai nutarė parodyti, kaip pasigaminti gardžių angliškų pyragaičių.

„Keliauju aš su Radzevičiumi (Vytaru – LRT.lt), kuris gamina. Namuose aš gyvenu su savo žmona, kuri gamina. Aš net ir turėdamas didžiulį gamintojo talentą galimai negaliu jo parodyti, nes esu užguitas dviejų talentų“, – juokiasi M. Starkus, „Beatos virtuvėje“ kartu su žmona Kotryna gaminęs angliškus pyragėlius, vadinamus „Scones“.

Pyragėliai gaminami vos iš kelių ingredientų, jie apie 15 minučių kepami 200 laipsnių temperatūroje, dar tiek pat – iki 180 laipsnių sumažintoje temperatūroje. Pyragaičiai valgomi šiek tiek pravėsę, Anglijoje jie paprastai patiekiami drauge su sviestinės konsistencijos grietinėle. Šalia galima patiekti ir trintų uogų.

„Virtuvėje viskas ne taip sudėtinga, ypač kai turi komandoje stiprių narių“, – sako Starkų šeima ir ragina išbandyti jų receptą. Skanaus!

Angliškiems pyragėliams reikės:

550 g miltų,

60 g cukraus ir dar trupučio pabarstyti,

1 šaukštelis kepimo miltelių,

0,5 šaukštelio sodos,

1 šaukštelis druskos,

240 g sviesto,

360 g kefyro,

0,5 šaukštelio vanilės pastos,

2 šaukštai grietinėlės aptepti.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Angliški pyragėliai „scones“ pagal Starkų šeimą: juos pagardino savo kūrybos grietinėlės kremu
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt