Gyvenimas

2021.05.04 08:53

Alfas Ivanauskas pasidalijo ridikėlių ruošimo būdais: galite parauginti per naktį kaip agurkėlius

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.05.04 08:53

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ virtuvės šefas Alfas Ivanauskas dalijasi būdais, kaip paruošti ridikėlius. Juos išbandyti gali kiekvienas, nes jie nesudėtingi, be to, nereikalauja didelių pastangų.

„Mes, lietuviai, labai mėgstame ridikėlius, bet kartais galvojame, kad juos reikia valgyti tik su grietine. Tai labai mėgstama, aš irgi mėgstu dar su krapais, druska, pipirais... Bet noriu papasakoti, kaip lengvai namuose paruošti ridikėlius skirtingais būdais“, – sako laidos svečias.

Daug kas mėgsta per naktį paraugintus agurkus. Anot A. Ivanausko, lygiai tą patį galima padaryti ir su ridikėliais. Ypač smagu, kad ridikėliai išlieka tokie patys traškūs.

Alfo Ivanausko receptai laukui: traškūs ridikėliai ir prie patiekalų, ir kaip užkandis

Kitas būdas – ridikėlius pamarinuoti. Šiais ridikėliais galite pagardinti ir papuošti salotas, galite dėti jų ant žuvies. „Jie irgi išlieka traškūs, bet yra su skania rūgštele. Juos reikia marinuoti pusę paros“, – pažymi virtuvės šefas.

Dar vienas būdas – pasūdyti. Panašiai kaip ridikėlius reikia supjaustyti obuolius, pakapoti šviežios kalendros, įdėti kokio nors mėgstamo aštraus padažo, įberti druskos.

Viską gerai sumaišę, kurį laiką palaikę kambario temperatūroje, o po to – šaldytuve, pasak A. Ivanausko, jau kitą dieną galėsite gardžiuotis Azija dvelkiančiu užkandžiu.

Daugiau receptų ir plačiau apie ridikėlių ruošimą – gegužės 1 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Alfo Ivanausko receptai laukui: traškūs ridikėliai ir prie patiekalų, ir kaip užkandis