Gyvenimas

2021.04.28 11:23

17 vietų visoje Lietuvoje, kur galima pasigrožėti sakurų žiedais

LRT.lt2021.04.28 11:23

Sakurų žydėjimas – viena laukiamiausių pavasario dovanų. Vis daugiau gyventojų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių gali pasidžiaugti šiuo įstabiu vaizdu, nes sakurų parkai sparčiai populiarėja, rašoma „Vilnius Lifestyle“ pranešime žiniasklaidai.

Kaip ir kasmet tokiu metu japoniškosios vyšnios jau ėmė skleisti savo kerinčius žiedus, sulaukdamos vis daugiau dėmesio. Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Shiro Yamasaki žmona Yuko Yamasaki sako, esanti dėkinga Lietuvos žmonėms už tokias šiltas simpatijas sakurų žydėjimui: „Mums japonams tai yra labai svarbu, džiaugiuosi, jog ir lietuviai pamilo šiuos medelius“.

Išties sakurų žydėjimo šventė „Hanami“ Japonijoje yra itin mėgiama, turinti gilias tradicijas. Japonų prevencinės medicinos ekspertė Erika Stankevičiūtė sako, kad ši šventė simbolizuoja mistišką gamtos virsmą, kuris svarbus daugelio šalių kultūroje.

Nemažai laiko tekančios saulės šalyje praleidusi Erika sako, kad japonai moka į gyvenimą pažvelgti iš šalies ir pabūti savo pačių gyvenimo stebėtojais. Tiesa, jie nuolat rūpinasi savo fizine bei dvasine sveikata ir neleidžia sau plaukti pasroviui. To iš japonų galėtų pasimokyti ir lietuviai. Taip pat ir to, kaip išlikti optimistiškais, ramiais net ir šiuo sudėtingu laikotarpiu.

„Svarbu mylėti save, rūpintis savo sveikata, o energijos ir jėgos pasisemti iš gamtos. Pasivaikščiojimas po sakurų parką, stebint gležnus, tačiau įspūdingo grožio japoniškos vyšnios žiedus yra kaip tik tai, kas suteiks vilties, optimizmo ir geros nuotaikos šiuo metu“, – teigia E. Stankevičiūtė.

Sakurų parkai, alėjos ir sodeliai Lietuvoje

Vilniuje – Vilniaus universiteto botanikos sodo Vingio skyriuje, Č. Sugiharos sakurų parke prie Baltojo tilto ir prie MRU universiteto.
Kaune – Nemuno saloje, prie Č. Sugiharos namų muziejaus J. Tumo- Vaižganto gatvėje.
Klaipėdoje – Danės upės pakrantėje.
Šiauliuose – Dainų parke.
Kretingos rajone – Japoniškame sode.
Alytuje – Sakurų alėja, Žaliojoje gatvėje.
Druskininkuose – Vijūnėlės parke.
Kalvarijoje – Sakurų parke šalia gimnazijos.
Skuode – Sakurų parke.
Pakruojyje – miesto parke, Sakurų sode.
Šilalėje – alėjoje šalia rajono ligoninės.
Raseiniuose – Maironio parke.
Kėdainiuose –Atminties skvere.
Elektrėnuose – Jaunimo sakurų parke.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.