Gyvenimas

2021.04.27 10:58

„Jerusalema“ iššūkis nesibaigia: Joniškio ligoninės kolektyvas šoko ir vonioje, ir ant stogo

LRT.lt2021.04.27 10:58

Balandžio 27-ąją Lietuvoje minima Medicinos darbuotojų diena. Joniškio ligoninės medikai ir darbuotojai profesinę šventę pasitinka linksmai – jie pasidavė per visą Lietuvą tebevilnijančiam „Jerusalema“ iššūkiui.

Nuotaikingu vaizdo įrašu, kuriame matyti ligoninės koridoriuose, lauke ir net ant stogo šokantys darbuotojai, Joniškio ligoninė pasidalijo savo feisbuko paskyroje.

„Balandžio 27-oji – medicinos darbuotojų diena. Jai ruošėmės išties neįprastai. Metai buvo kitokie: kupini nežinomybės, baimės, netekčių, draudimų ir ribojimų.

Bet svarbiausia – jie buvo kupini ir VILTIES, jog tai pasibaigs. Nors dar gyvename pandemijos diktuojamomis sąlygomis, tačiau įgavome drąsos ir stojome į kovą su liga, apsiginklavę apsaugos priemonėmis bei pagaliau mus pasiekusiomis vakcinomis.

Puoselėkime viltį ir net sunkiausiomis akimirkomis raskime laiko tiesiog nusišypsoti“, – rašoma ligoninės socialiniame tinkle. Vaizdo įrašą galite pamatyti čia.

O štai operos solistas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas drauge su medikais jų profesinės šventės proga nuotoliniu būdu atliko dainą „O, saule mano“. Tai – jų bendra dovana visiems medicinos darbuotojams.

„Po tamsos visada ateina šviesa“: Lietuvos medikams – Jono Sakalausko ir medikų atliktas kūrinys „O, saule mano“

LRT.lt primena, jog visą pasaulį apėmęs „Jerusalema“ iššūkis į Lietuvos medicinos darbuotojų bendruomenes įsisuko jau anksčiau.

Šokiui pagal Pietų Afrikos Respublikos muzikanto Master KG ir atlikėjos Nomcebo Zikode dainą „Jerusalema“ pasidavė Mažeikių, Molėtų, Kėdainių greitosios medicinos pagalbos centrų kolektyvai, 95-ąjį gimtadienį minėjusi Jurbarko ligoninė ir kt. Daugiau apie tai skaitykite čia.

„Jerusalema“ iššūkis Lietuvoje: ar populiarėjantis šokis įkvepia vilties?

Oficialus nemažai muzikos apdovanojimų susižėrusio didžėjaus kurtos dainos vaizdo klipas „YouTube“ platformoje peržiūrėtas jau apie 300 mln. kartų. Nors daina pasirodė praėjusių metų pabaigoje, po visą pasaulį ji išplito tik įpusėjus šiems metams.

Manoma, jog šokis šiuo metu taip išpopuliarėjo todėl, kad puikiai dera prie susiklosčiusių aplinkybių – kadangi šokant nereikia susikibti, besilinksminantiems šokėjams pavyksta išlaikyti fizinį atstumą.

Sparčiai po interneto platybes išplitęs „Jerusalema Challenge“ (liet. „Jerusalema“ iššūkis), kalbama, prilygsta legendinei „Macarenai“ – naująjį šokį šoka visi, kas tik gali.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt