Gyvenimas

2021.04.14 07:55

Virš 200 kg svėrusi moteris Naujųjų metų nelaukė: vieną dieną trenkė perkūnas, kad reikia mesti svorį

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.04.14 07:55

212 kg svėrusi verslininkė Ugnė Usevičiūtė vieną dieną nutarė – mes svorį. Žinia socialiniame tinkle pasidalijusi moteris parašė, kad ištirpdys 100 kilogramų. „Tada supratau, kad kelio atgal nebėra“, – kalbėjo LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ viešnia. Tiesa, paslapties, vedančios į lengvesnį kūną, tiesiog nėra, tikina moteris ir priduria – kiekvienam reikia ieškoti savo kelio, o U. Usevičiūtė gali būti pavyzdžiu, kad neįmanomo nėra.

Daugiau nei 200 kg svėrusi U. Usevičiūtė nelaukė nei pirmadienio, nei Naujų metų – vieną dieną paėmė ir nusprendė, kad užteks nešioti didžiulį viršsvorį.

„Kaip ir visi stori žmonės, tu susitaikai su savo gyvenimu, nes atrodo, kad numesti tuos kad ir 5 kilogramus yra neįmanoma. Bet iš tikrųjų viskas įmanoma. Vieną dieną, – paprastą, viduryje savaitės, nei buvo Nauji metai, nei pirmadienis, nei dar kažkas, – man trenkė perkūnas, kad reikia mesti svorį. Paėmiau ir numečiau“, – savo istorija dalijosi U. Usevičiūtė.

„Valgiau labai daug ir labai skaniai“

Visiems prašantiesiems išduoti svorio metimo paslaptį ir klausiantiesiems, nuo ko pradėti, moteris atšauna: „Nuo pradėjimo“. Kadangi ją pačią mintis atsikratyti svorio aplankė spontaniškai, U. Usevičiūtė neturėjo aiškaus plano, kaip tai darys. Užsibrėžusi tikslą, jau patį pirmą vakarą nutarė nieko nebevalgyti, išėjo pasivaikščioti.

Apie savo naująjį planą moteris paskelbė ir socialiniame tinkle. Netrukus pažįstami ėmė ją raginti susigalvoti tikslų kilogramų, kuriuos nori ištirpdyti, skaičių – esą, taip siekti tikslo bus lengviau. „Nežinau, kas man nutempė, koks liežuvis. Tuo momentu svėriau 212 kilogramų. Parašiau, kad noriu numesti 100 kg. Tada supratau, kad kelio atgal nebėra“, – pasakoja U. Usevičiūtė.

Moteris stebina ne tik ryžtu, bet ir savo svorio metimo metodais. „Valgiau labai daug ir labai skaniai“, – sako daugiau nei pusę svorio numetusi U. Usevičiūtė.

„Iš pradžių svorio priaugau todėl, kad buvau anoniminė apsirijėlė. Tikrai labai daug valgiau, bet valgiau retai, vienąkart dienoje. Per darbus galėjau dvi dienas iš viso nevalgyti, bet jau tada, kai valgydavau, tai valgydavau kokius 2 kilogramus maisto.

Kai nutariau, kad man reikia mesti svorį, supratau vieną dalyką: jeigu valgydama 2 kilogramus maisto pradėsiu valgyti 200 g, tai viskas, man bus mirtis. Tad nusprendžiau, kad aš vis tiek valgysiu daug, tik labai žiūrėsiu, ką valgau, ir ieškosiu tų produktų, kurie man tinka“, – pasakoja moteris.

Pirmą kartą per 40 metų pradėjo gaminti

Norintiesiems numesti svorio, moteris pataria nesižvalgyti į tai, kokių dietų laikosi kiti. Geriausia – klausytis savo kūno ir laikytis tokios dietos, kokia jam tinka. „Kodėl dažniausiai moterims pristinga motyvacijos? Dėl to, kad yra dvi problemos. Arba jos visada alkanos, kas yra labai blogai, arba jos nealkanos, bet visada valgo nepatinkantį maistą ir yra nelaimingos“, – kalba U. Usevičiūtė.

Ji pati 40 metų niekada nesigamindavo valgyti, tačiau suprato – jeigu nori pokyčių, teks imti suktis virtuvėje. Padarė kaip tarusi, tiesa, moteris mėgsta ruošti patiekalus, kuriems pagaminti prireikia ne daugiau kaip 15 minučių.

U. Usevičiūtė atsisakė druskos, nevartoja riebalų. Nors druską labai mėgo, sako, su laiku poreikis dingo, sūrumo tiesiog nebesinori. Panašiai ir su riebalais – jeigu iš pradžių salotas dar gardindavo alyvuogių aliejumi, dabar pakanka citrinos. Moteris nesibaido ir saldumynų, juodojo šokolado.

„Normaliomis dienomis juodojo šokolado nevalgau, bet jeigu, pavyzdžiui, tą dieną turiu daug fizinio krūvio, kadangi mėgstu daug keliauti, leidžiu sau be problemų suvalgyti plytą šokolado. Valgau labai daug dalykų, kurie teoriškai kaip ir turi daug kalorijų, bet aš sau smegenyse įteigiau, kad jie yra sveiki, natūralūs ir man nekenkia.

Valgau daug vaisių, labai daug riešutų, džiovintų vaisių, avokadą, lašišą, juodąjį šokoladą, riešutų sviestą, kurie teoriškai yra kalorijų bomba, bet visiškai nevartoju pridėtinių riebalų. Tiesa, man riebalų reikia susirinkti iš kitų dalykų, tad riešutai, avokadai, lašiša yra mano riebalų šaltinis“, – apie savo mitybą pasakoja moteris.

Metant svorį svarbios ir asmeninės savybės

Nors U. Usevičiūtė nelaiko savęs sportininke, sako, jog kasdien be išimčių juda – mankštinasi, vaikšto. Ji pripažįsta, jog svorio metimo kelionėje ne mažiau svarbios ir žmogaus charakterio savybės.

„Aš viską, ką pradedu daryti, padarau. Ir kai šitą posakį pasakau kitiems, kiti sako: „O kodėl tu nesi prezidentė?“ Dėl to, kad aš prieš pažadėdama ir darydama gerai pasveriu savo galimybes. Žinojau, kad galiu numesti svorį, tai ir dariau. Žinojau, kad galiu padaryti 100 parduotuvių, – dariau. Bet tokių kvailų norų nesiimu įgyvendinti.

Asmeninės savybės yra tikrai labai svarbu kiekvienam žmogui. Dėl to aš ir sakau, kad negali pasiimti kažkokio žmogaus plano ir jį įvykdyti, kadangi tu esi visiškai kitoks žmogus“, – kalba U. Usevičiūtė ir priduria – kiekvienas turi ieškoti savo kelio, o naudotis kito patirtimi tiesiog nepavyks.

„Pavyzdžiui, labai mėgstu sriubas, jad galėčiau valgyti tris kartus per dieną. Bet aš jų negaliu sau leisti valgyti, nes tai yra tas produktas, kuris man yra blogas. Mano dienos porcija yra 700 g žalių salotų. Tą patį kiekį aš, pavyzdžiui, iškepu orkaitėje arba padarau iš jų sriubą.

Žalios salotos mane veikia teigiamai, mano svoris arba krinta, arba stovi vietoje, žiūrint, ko aš tuo momentu noriu. O jeigu tiek pat daržovių sudedu į sriubą, mano svoris auga. Bet tai nereiškia, kad aš nebevalgau sriubos. Aš ją riboju. Tai lygiai taip pat eksperimento tvarka per tam tikrą laiką aš susidėliojau, kas man „neina“ į kūną“, – pasakoja moteris.

Tarp tokių produktų – medus, jo U. Usevičiūtė per savaitę suvartoja apie kilogramą: medaus deda į arbatą, juo gardina košes. „Svorio metimas yra kaip fizikinis dėsnis. Juk maistas yra malkos arba kuras, o tu esi kaip pečius ir ugnis – kiek įdedi, kiek išdegini ir taip toliau. Ir nieko čia kitaip nepakeisi, bet viskas yra galvoje“, – pažymi moteris.

Moteris atvira – prieš mesdama svorį ji daug dirbo, rūpinosi verslu, pinigais. Žengdama svorio metimo keliu, ji ėmė labiau rūpintis savimi. „Aš tiek sau rūpiu, kad per dieną leidžiu sau tris valandas praleisti valgydama. Sąžiningai valandą laiko valgau kiekvieną patiekalą – pusryčius, pietus, vakarienę“, – sako moteris.

Maistą ji kaskart gražiai paserviruoja ir tikina – išsiplauti lėkštes visada randa laiko. „Nes aš žinau, kad vieną dieną, kada tik aš pradėsiu valgyti iš plastmasinių indelių bet kokį maistą, bus viskas. Pradėsiu važiuoti žemyn“, – sako U. Usevičiūtė.

Moteris pabrėžia – ji nėra mitybos specialistė ir nedalija patarimų, tačiau gali būti puikiu pavyzdžiu, kad viskas yra įmanoma, ir savo istorija motyvuoti kitus pradėti siekti tikslo.

Visas pokalbis su U. Usevičiūte – balandžio 9 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ įraše.

140 kg atsikračiusi verslininkė šiandien motyvuoja ir kitus: kasdien suvalgydavau po du kilogramus maisto
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt