Gyvenimas

2021.04.12 11:39

Tvaria mada susižavėjusi dizainerė iš dėvėtų vyriškų švarkų sukūrė moteriškų kostiumėlių kolekciją

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.04.12 11:39

Iš vieno seno vyriško švarko – naujas moteriškas kostiumėlis. Tokią seriją sukūrė tvarią madą puoselėjanti dizainerė Olesia Les. Dėvėtų rūbų parduotuvėse rastus vyriškus švarkus moteriška apranga pavertusi kūrėja juos pavadino „kavalieriais“, kiekvienam pagal audinio kokybę ir raštą suteikė ir vardą.

Kaunietės dizainerės O. Les studijoje ant darbo stalo – švarkas, pirktas dėvėtų rūbų parduotuvėje. Kūrėja jį drąsiai karpo žirklėmis, prideda detalių, persiuva ir taip prikelia naujam mados gyvenimui. Vienas paskutinių autorės kūrinių – iš vyriškų švarkų pasiūta moteriškų kostiumėlių serija. Moteriškais rūbais virtusiems vyriškiems švarkams kūrėja davė „kavalierių“ pavadinimą.

„Pirmą kostiumėlį siuvau pabandymui, sau. Paėmiau švarką, galvojau, ką iš jo galima padaryti. Tokio perdarymo idėja, kai švarkas perkerpamas per pusę ir formuojamas sijonas, nėra supernauja. Perdarymo kryptis labai populiari, pasaulyje suranda vis daugiau atgarsių. Tai mano interpretacija, mano kūrybinis žvilgsnis“, – pasakoja ji.

Pasidalijusi nauju kūriniu socialiniuose tinkluose kūrėja sako sulaukusi susidomėjimo, tada ir nusprendė sukurti 5 „kavalierių“ seriją.

Dizainerės Olesios Les „kavalieriai“: dėvėti vyriški švarkai tapo moteriškais kostiumėliais

„Kai galvojau, kaip juos pavadinti, tą penketuką įvardinti, pagalvojau apie tą senovinį vyrišką švarką, nunykusius vyriškumo, džentelmeno bruožus. Pagalvojau – kavalieriai, tokie garbingi, aukštos moralės vyrai, kurie gali apgaubti moterį ir su kuriais galima jaustis gražiai, patogiai, išskirtinai“, – pažymi pašnekovė.

Kiekvienam kostiumėliui kūrėja suteikė ir atskirą vardą, pagal audinio sudėtį, raštą priskyrė ir tam tikras būdo savybes. Iš Pierro Cardino švarko pasiūtas „kavalierius“ gavo Petro Kardelio vardą. Du panašios spalvos kostiumėliai virto dvyniais Tomu ir Domu.

„Petras Kardelis yra kilmingas žmogus, kadangi turi kilmingas šaknis. Jis gali pasirodyti rimtas ir nuobodus, bet jis labai neeilinis vyriškis, tokiu galima pasitikėti. Turėjome Antaną, kuris buvo tamsiai pilkas su baltu dryželiu. Man jis taip priminė Amerikos gangsterius... Jis šiek tiek maištaujantis“, – kalba O. Les.

Dizainerė pasakoja, kad mintis perdaryti jau pasiūtus ir nebedėvimus rūbus kilo atliekant praktiką dizaino studijoje Didžiojoje Britanijoje. Ten moteris iš arčiau susipažinusi su tvarios mados idėja. Tokiu būdu panaudojami nebereikalingi drabužiai. Taip pat siuvant iš jau esamo gaminio beveik nelieka lekalinių atliekų.

„Kartais iš vieno švarko išeina vienas rūbas, vieną kartą išėjo trys gaminiai: suknelė, korsažinis diržas, o iš rankovių, kurių nekilo ranka išmesti, padariau kišenes, kurios užsideda ant diržo. Kiekis labai varijuoja“, – teigia ji.

Vyriškų švarkų kūrėja ieško dėvėtų rūbų parduotuvėse. Renkasi nekainuojančius dešimties eurų, nesusidėvėjusius, aukštos kokybės. Anot dizainerės, galima atrasti tokios sudėtis rūbų, kokios dabar masinėje prekyboje nerastume. Tokius gaminti būtų per brangu.

Kad būtų galima įgyvendinti kūrybines idėjas, renkantis tenka įvertinti ir pečių linijos plotį, dydį, apykaklės formą, kišenių stilių. Dizainerė sako dažnai randanti beveik nedėvėtų švarkų, jų kišenės taip ir likusios užsiūtos. Kitose teko aptikti ir radinių.

„Esu radusi baltą šilkinę fantaziją, net su šiek tiek moteriško lūpdažio. To švarko savininkas buvo tikras kavalierius“, – tiki ji.

„Kavalierių“ seriją sukūrusi dizainerė imasi naujų kūrybinių sumanymų – vyrišką švarką paversti moteriška suknele ar patrumpinta sportine striuke.

Plačiau – balandžio 12 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Dizainerės Olesios Les „kavalieriai“: dėvėti vyriški švarkai tapo moteriškais kostiumėliais
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt