Gyvenimas

2021.04.10 20:05

„Beatos virtuvėje“ – socialiniuose tinkluose išpopuliarėjusi „Šokoladinė boba“

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.04.10 20:05

LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson neabejoja – kepinys, liaudyje vadinamas „Šokoladine boba“, nepaliks abejingų. Tai – gardi mielinė pynė, kuriai išpopuliarėti padėjo socialiniai tinklai.

B. Nicholson gardėsio tešlai naudoja sausas mieles – jų įberia į miltus ir lengvai viską išmaišo. Nepamirškite poros šaukštų cukraus, būtinas ir geras žiupsnis druskos. Į mielinę tešlą nededami kiaušiniai, tik sviestas ir pienas.

Pynės įdaras – šokoladinis ir riešutinis, tačiau šokolado čia nėra – visą darbą nudirba kakava. Lazdynų riešutus galima pasikepinti patiems arba pirkti jau paskrudintus.

„Įdaras turi būti, galima sakyti, tiršto kremo konsistencijos. Jeigu jis šiek tiek per skystas, galima jį greitai įdėti į šaldytuvą ar šaldiklį. Tada įdaras truputėlį patirštės“, – patarimais dalijasi B. Nicholson.

Labai svarbu plonai iškočioti tešlą. „Kuo plonesnė tešla, tuo bus daugiau įdaro ir gražesni sluoksniai“, – sako laidos vedėja. Iš tešlos supynę kasas – pynes – leiskite joms pusvalandį šiltai pastovėti. Kepkite 180 laipsnių orkaitėje apie 30 minučių.

Desertui reikės:

400 g miltų,

250 ml pieno,

7 g sausų mielių,

2 šaukštai cukraus,

50 g sviesto,

keli žiupsniai druskos.

Įdarui:

40 g sviesto,

3 kiaušiniai,

4 šaukštai cukraus miltelių,

2 kupini šaukštai kakavos,

200 g skrudintų lazdynų riešutų,

žiupsnis druskos,

medaus (palaistyti).

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Velykos be kepinių – ne Velykos, o šiam atsispirti neįmanoma: mielinė pynė „Šokoladinė boba“
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt