Gyvenimas

2021.04.06 13:28

Vilniuje akį džiugina tūkstančiai pražydusių gėlių, pumpurus jau krauna ir sakuros

LRT.lt2021.04.06 13:28

Prieš pat ilgąjį velykinį savaitgalį Vilnius apsipylė gėlių žiedais: prie Baltojo tilto esančioje pievoje ėmė skleistis tūkstančiai krokų, Bernardinų kapines užliejo mėlynų scylių jūra, netrukus ims skleistis kitas sostinės erdves puošiantys narcizai, pumpurus pamažu jau krauna ir kasmet minias lankytojų pritraukiančios sakuros.

Nors šiemet pavasaris į šalį keliauja vangiai, vos išaušus balandžiui Vilnius pasipuošė gėlių žiedais. Vienos pirmųjų balandžio 1 d. pirmuosius žiedus Bernardinų kapinėse išskleidė mėlynosios scylės ir snieguolės.

Gėlių žydėjimo pradžia sutapo su Užupio gimtadieniu – balandžio 1-ąją prieš 23 metus menininkų iniciatyva Vilniaus Užupis, kuriame ir yra Bernardinų kapinės, buvo paskelbtas „Nepriklausoma respublika“.

Prieš pat Velykas pražydo ir prie Baltojo tilto esanti pieva – čia ėmė skleistis net keli tūkstančiai krokų. Dar apie 10 tūkst. krokų ir keli tūkstančiai narcizų pražydo ir šalia savivaldybės esančiame Jono Jablonskio skvere, šios gėlės sveikino ilgąjį savaitgalį gausiai į vakcinavimo centrą vykusius vilniečius.

Vilniaus miesto savivaldybė feisbuke pranešė, kad žiedais pasipuoš ir kitos miesto vietos: Geležinio Vilko žiedas (krokais ir narcizais), A. Goštauto gatvė (narcizais), žiedais džiugins ir Operos ir baleto teatro fontano aplinka – čia pasodinta narcizų. Katedros aikštės pakraštyje prasiskleis mėlynųjų scylių ir violetinių krokų žiedai.

Pamažu žiedus ėmė krauti ir sakuros, tačiau skleistis kol kas jos neskuba. 2020 m. Vilniaus sakurų parko medžių žiedai ėmė skleistis balandžio antrąją savaitę, o žydėjimo piką pasiekė pačiame mėnesio viduryje. Tiesa, dėl didelio lankytojų srauto sostinės sakurų parkas buvo uždarytas, todėl žiedais grožėtis miestiečiai ir svečiai buvo kviečiami internetu.

Kol kas išsiilgti pavasariški orai neskuba į Lietuvą. Artimiausiomis dienomis kris šlapdriba ir sniegas, o naktį spustels šaltukas. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Alva Nagelytė, žiemą primenantys orai greičiausiai tęsis iki savaitgalio. Daugiau – specialioje LRT.lt orų skiltyje.

Gėlėmis pasipuošęs Vilnius – LRT.lt nuotraukų galerijoje.