Gyvenimas

2021.03.31 07:40

Keletas pratimų nuo sėdimo darbo sutrumpėjusiems pilvo raumenims

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.03.31 07:40

Pilvo raumenis, pasak asmeninio trenerio Igno Bakėjaus, būtina ne tik stiprinti, bet ir pratempti. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ jis parodė, kaip atlikti keletą pratimų, skirtų būtent pilvo raumenims.

„Nuo sėdimo darbo mūsų pilvo raumenys sutrumpėja ir persitempia. Jeigu neturiu stiprios nugaros, tada susirietęs pilvas stumia nugaros apačią atgal. Tokiu būdu žmonės nugaroje jaučia didžiulį spaudimą, blogiausiu atveju netgi formuojasi išvarža“, – pasakoja treneris.

Pasak jo, labai svarbu ir ištempti pilvo raumenis, ir juos sustiprinti. Jei jūsų nugaros apačia stipri, sustiprinę pilvo raumenis galėsite džiaugtis ir taisyklinga laikysena.

Metas sustiprinti ir pratempti pilvo raumenis – nuo dažno sėdėjimo pastarieji trumpėja

Atsigulkite ant kilimėlio, pakelkite rankas į viršų ir sukabinkite, sulenktas kojas padėkite ant žemės. Įkvėpkite ir iškvėpdami kelkite viršutinę kūno dalį į viršų tiek, kiek jums leidžia pilvo raumenys susiriesti. Dažna klaida – tempti save per kaklą ar keliantis laikyti rankas už galvos. To nedarykite, nes galite ir susižeisti.

Pratimą atlikite apie 10 kartų. Svarbiausia – jauskite, kaip jūsų pilvo raumenys aktyvuojasi. Darydami 10 sekundžių pertrauką pailsinkite pilvo raumenis, bet įdarbinkite kojas: nuleiskite jas į vieną šoną, tokiu būdu ištempiama ir pilvo, ir nugaros apačia. Kojas nuleiskite ir į kitą pusę.

Plačiau – kovo 29 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Metas sustiprinti ir pratempti pilvo raumenis – nuo dažno sėdėjimo pastarieji trumpėja
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt