Gyvenimas

2021.03.24 23:24

Šventosios paplūdimyje išgelbėtas vos kelių savaičių sužeistas ruoniukas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT RADIJAS, LRT.lt2021.03.24 23:24

Šventosios paplūdimyje praeiviai aptiko pirmą šiemet į krantą išmestą vos kelių savaičių ruonių jauniklį. Toks ruoniukas savarankiškai gyventi dar per mažas, todėl buvo perduotas Lietuvos jūrų muziejaus biologams.

Neabejojama, kad Rygos įlankoje atvestų nusilpusių ar sužeistų ruoniukų Lietuvos pakrantėse bus ir daugiau.

„Jis jau pakankamai toli buvo nuo jūros nušliaužęs link kopos, 30–40 metrų. Vėlgi, tai rodo jo gyvybiškumą. Kaip dabar seksis, tai priklausys nuo Jūrų muziejaus ir kaip jiems pavyks jį užauginti. Matėsi jo plaukmenys buvo nubrozdinti, šone nedidelė žaizdelė, taip pat prie galvos buvo nubrozdinimų“, – sako „Nuaro“ administratorė Gintarė Liutkuvienė.

Žinios. Šventosios paplūdimyje rastas į krantą išmestas kelių savaičių ruonių jauniklis

Specialistai prašo prie šių gyvūnų nesiartinti, o pranešti bendruoju pagalbos numeriu.

„Pamačius tokį mažą, pūkuotą tikrai reiktų skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112, kurie susisieks ar su mumis, ar su Jūrų muziejumi. Mes pagelbėsime, nuvešime juos. Jeigu tai yra didesnis ruonis – jis siekia metrą ir daugiau – nesiartinkite prie jo, tikrai nepatartina darytis asmenukių ar panašiai, nes gali užpulti. Tokie mažyliai taip pat yra pavojingi – jie turi aštrius dantis, ant plaukmenų – aštrius nagus, tai jie tikrai gali sužeisti žmogų“, – pabrėžia M. Liutkuvienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt