Gyvenimas

2021.03.17 13:46

Naujas interneto hitas – „Kuovids deviniuolika“: jį žemaitiškai sudainavo odontologas iš Klaipėdos

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.03.17 13:46

Gydytojas odontologas Lauras Smilgevičius žino, kaip atsipūsti po įtemptos darbo dienos. Laisvalaikiu jis kuria „Odontozauro kupletus“ – nuotaikingas dainas, kuriomis dalijasi „YouTube“. Naujausias jo hitas – žemaitiškai sudainuotas „Kuovids deviniuolika“, šmaikščiai raginantis kuo greičiau pasiskiepyti. Kol kas didelio populiarumo muzikinė veikla neatnešė, tačiau vaikai į dainuojančio odontologo kėdę dažnai sėdasi mieliau, šypteli L. Smilgevičius.

Apie visame pasaulyje išpopuliarėjusią Nathan Evans dainą „Wellerman“ pats L. Smilgevičius nebuvo girdėjęs – idėją perdainuoti socialinių tinklų hitą jam pametėjo apie jo nuotaikingą pomėgį žinantys draugai. Iš pradžių numojęs ranka, vieną vakarą jis prisiminė draugams davęs pažadą sukurti savo dainos versiją.

„Nuo pirmojo karantino praėjo jau visi metai. Iš pradžių daug kas kūrė visokias linksmas dainuškas apie koroną, apie tai, kaip trūksta tualetinio popieriaus ir pan. Tada aš specialiai nieko nedariau, o dabar viskas lyg ir šiek tiek aprimo, visiems atsibodo.

Aplink matau daug pykčio, kontroversiškų pasisakymų apie skiepus – vieni už, kiti prieš, visi pyksta, rėkia, niekas nieko nebesupranta, nebesiklauso. O iš tiesų juk vienintelis kelias išbristi – kuo greičiau „susičipuoti ir sugrįžti į barą“, – savo dainos žodžiais besijuokdamas portalui LRT.lt pasakoja L. Smilgevičius.

Ironišką dainos tekstą (tiems, kam sunkiau sekasi suprasti žemaitiškai, dainos autorius parūpino ir dainos vertimą) parašęs gydytojas odontologas sako pastebintis, kad žmonės nori laisvės, kuo greičiau sugrįžti į sporto sales, susitikti su draugais. Visgi prakalbus apie skiepus, tie patys žmonės, kurie ragina kuo greičiau laisvinti karantino ribojimus, tvirtina, jog bus paskiepyti „tik per savo lavoną“.

„Reikia suprasti, kad jei norime, jog viskas atsidarytų, turime kuo greičiau visi pasiskiepyti“, – sako L. Smilgevičius, naujausią savo dainą ir sukūręs stebėdamas šių dienų aktualijas.

Savo žemaitiškos tarmės šiuo metu Klaipėdoje gyvenantis L. Smilgevičius nė kiek nesigėdija ir radęs progą visada šneka taip, kaip išmokęs nuo mažumės. Jo vaikystė prabėgo Plungėje, studentavimo metai – Vilniuje.

„Mūsų studijų draugų kompanija buvo labai kūrybinga, visi iki šiol palaikome ryšius. Tarp mūsų buvo ir žemaičių, ir aukštaičių, vienas mano geras draugas – suvalkietis. Nė vienas nesigėdijome savo tarmės, bet galiu pasakyti, – tegul nesupyksta draugai, – žemaičių tarmė uždominavo. Visiems vis knietėjo išmokti vieną kitą žemaitišką žodį, – juokiasi L. Smilgevičius. – Ir šiandien savo tarmės nesigėdiju. Klaipėdoje daug žemaičių, nemažai pacientų atvyksta iš Plungės, Platelių, Skuodo. Jeigu mums besikalbant išlenda koks vienas žemaitiškas žodis, iš karto „persijungiame“ į savo tarmę. Tarmėse nematau jokio kaimietiškumo, kaip kitiems galbūt gali pasirodyti, – nesąmonė!“

Nors šiuo metu muzika – L. Smilgevičiaus atsipalaidavimo forma, natos jį lydėjo nuo mažumės. Jis augo muzikalioje šeimoje, L. Smilgevičiaus sesuo – garsi atlikėja Aistė Smilgevičiūtė. Ji neseniai su grupe „Skylė“ išleido albumą žemaičių tarme, prie jo prisidėjo ir L. Smilgevičius.

„Iš tiesų, pas mus dainuoja visi, nuo močiučių iki tėvų ir mūsų. Muzika visada buvo šalia manęs, lygiai taip pat ir medicina. Mano seneliai buvo farmacininkai, mama – odontologė. Taip šios dvi linijos ir susikirto. O dainuodavau visą laiką – mokykloje turėjau grupę, studijų metais darėme daug muzikinių projektų. Žinoma, jie buvo studentiški, nors tuo metu atrodė, kad viskas žiauriai rimta“, – pasakoja L. Smilgevičius.

Kitos L. Smilgevičiaus laisvalaikiu sukurtos dainos – ne mažiau nuotaikingos už „COVID-19“. Dainų tekstus dažniausiai jam padiktuoja darbinės patirtys. „Mano mintis buvo dainomis nuimti įtampą, pasijuokti, kad mūsų, odonotologų, visi bijo – jei ne dėl skausmo, tai dėl kainos. Odontologija – pakankamai rimta specialybė, čia daug įtempto darbo, smulkmeniškų dalykų, tad kartais į viską norisi pasižiūrėti kitu kampu ir šiek tiek pasijuokti“, – sako L. Smilgevičius.

Galbūt į odontologo kėdę sėdantys pacientai jau atpažįsta, kad prieš jų akis – linksmasis gydytojas, kuriantis dainas „YouTube“? Pašnekovas nusišypso – toks populiarus jis dar netapo, o ir tikslas visai ne toks, tačiau muzikinė veikla išties pasitarnauja, kai tenka gydyti vaikus.

„Dirbant su vaikais mano „YouTube“ veikla tikrai padeda. Vaikai yra labai nuoširdūs ir atviri. Būna, kai ateina, tėvai jiems sako: „Va, čia tas gydytojas, kuris dainavo.“ Tada vaikas nebe taip bijo, jam lengviau sėstis į kėdę, atsiranda bendrų taškų, o taip ir gydymas neretai einasi lengviau“, – šypsosi L. Smilgevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt