Gyvenimas

2021.03.15 18:51

„Jerusalema“ iššūkis įsisuko į medikų kolektyvus visoje Lietuvoje

LRT.lt2021.03.15 18:51

Į Lietuvos greitosios medicinos pagalbos kolektyvus įsisuko visą pasaulį apėmęs „Jerusalema“ iššūkis – nuotaikingais vaizdo įrašais internete dalijasi Mažeikių, Molėtų, Panevėžio, Kėdainių, Kauno greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, šokio ritmui neatsispyrė ir šalies Probacijos tarnybos pareigūnai, Panevėžio pataisos namuose kalinčios moterys.

Šokį pagal Pietų Afrikos Respublikos muzikanto Master KG ir atlikėjos Nomcebo Zikode dainą „Jerusalema“ Lietuvoje jau sušoko ne vienas kolektyvas. Šokio ritmui pasidavė ir Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centras – „YouTube“ pasirodė nuotaikingas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip šoka būrys uniformuotų greitosios medicinos pagalbos darbuotojų.

„Jerusalema“ iššūkį priėmė ir Molėtų greitosios medicinos pagalbos centro kolektyvas. Jų vaizdo įrašas „YouTube“ jau peržiūrėtas daugiau kaip 20 tūkst. kartų.

Neatsilieka ir Kėdainių greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikai – jie taip pat užsikrėtė pasauliniu „Jerusalema“ virusu.

Visame pasaulyje išpopuliarėjusio šokio ritmu 95-ąjį gimtadienį pasitiko ir Jurbarko ligoninė.

Nuotaikingą vaizdo įrašą pagal dainą „Jerusalema“ rengia ir Kauno greitosios medicinos pagalbos darbuotojai. Tiesa, kol kas įstaigos feisbuko paskyroje matyti tik kelios akimirkos iš repeticijų, vykusių prie Kauno pilies.

Kalėjimų departamento „YouTube“ paskyroje galima pamatyti, kaip pagal nuotaikingą dainą šoka šalies Probacijos tarnybos pareigūnai. Jie šoko visur – gatvėje, lediniame pajūryje, darbovietėse.

Kovo 8-osios proga „Jerusalema“ iššūkį priėmė ir Panevėžio pataisos namuose kalinčios moterys, dalyvaujančios teatro studijos veikloje. Vaizdo įrašu „YouTube“ pasidalijo Kalėjimų departamentas.

LRT.lt primena, kad „Jerusalema“ šokį šoko ir Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stoties kolektyvas. Darbuotojai sveikino visus su atėjusiu pavasariu, kurio metu bunda ne tik gamta, bet ir viltis, kad visa ši sunki situacija dėl COVID-19 greitai baigsis.

Kovo 11-osios proga nuotaikingą, Lietuvos vėliavos spalvų atributikos išmargintą šokį pagal „Jerusalema“ padovanojo ir kompleksinių paslaugų namų „Alka“ bendruomenės nariai, pasveikinę Lietuvą Kovo 11-osios proga ir priminę apie neįgaliųjų teisę turėti lygias galimybes.

Prieš pat Naujuosius metus pagal dainą „Jerusalema“ sušoko Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai ir jų tarnybiniai šunys, o sausio 1 d. geras emocijas dovanojo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės COVID-19 skyriuose dirbantys medikai.

Dar daugiau šokančių „Jerusalemą“ – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

„Jerusalema“ iššūkis Lietuvoje: ar populiarėjantis šokis įkvepia vilties?

Oficialus nemažai muzikos apdovanojimų susižėrusio didžėjaus kurtos dainos vaizdo klipas „YouTube“ platformoje peržiūrėtas jau apie 300 mln. kartų. Nors daina pasirodė praėjusių metų pabaigoje, po visą pasaulį ji išplito tik įpusėjus šiems metams.

Manoma, jog šokis šiuo metu taip išpopuliarėjo todėl, kad puikiai dera prie susiklosčiusių aplinkybių – kadangi šokant nereikia susikibti, besilinksminantiems šokėjams pavyksta išlaikyti fizinį atstumą.

Sparčiai po interneto platybes išplitęs „Jerusalema Challenge“ (liet. „Jerusalema“ iššūkis), kalbama, prilygsta legendinei „Macarenai“ – naująjį šokį šoka visi, kas tik gali.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt