Gyvenimas

2021.03.06 14:49

Nigerietis meną kuria iš kokoso kevalų – juose slypi didžiulis potencialas

Simona Stanapėdytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.03.06 14:49

Kietas ir sunkiai apdirbamas. Toks yra kokoso riešutą dengiantis kevalas. Tačiau menininkui iš Nigerijos tai ne kliūtis šią žaliavą paversti meno kūriniu.

Didžiausiame Nigerijos mieste Lagose gyvenantis menininkas pagrindą paveikslams kuria iš kokoso kevalų. Jo studija yra pakrantėje kur auga kokosų plantacijos. Dar studijuodamas jis pradėjo eksperimentuoti su šia medžiaga.

„Mokykloje gavau du kokoso riešutus ir užduotį iš šios medžiagos sukurti ką nors gražaus. Jau tada supratau, koks didžiulis potencialas slypi kokoso apvalkale“, – sako menininkas Nathanielis Hodonu.

Menininkas iš Nigerijos kokoso kevalus paverčia meno kūriniais

Dabar iš jų vyras kuria portretus, skulptūras, namų apyvokos reikmenis, grožio aksesuarus. Meno kūrinių kaina priklauso nuo dydžio ir sudėtingumo.

„Iš pradžių kokoso pjaustymas buvo didžiulis iššūkis. Prieš apdirbant jį dar reikia nulupti. Dabar turiu įrankių, kuriais galiu pašalinti luobą. Turiu mašiną, su kuria galiu greičiau juos pjaustyti.

Naudoju kokoso kevalus, nes matau juos aplink ir lengvai gaunu. Mano žaliavos artumas tikrai padeda mano menui“, – teigia menininkas.

Žaliavos iš kokoso riešutų gaminamos tiek vietinei rinkai, tiek eksportui. Kokoso kevalai yra biologinės kilmės ir įprastai perdirbami, naudojami kaip kuras.

Menininkas šiemet parengė ir ėmė įgyvendinti mokymo programą. Čia visi norintys gali išmokti kūrybiškų kokoso kevalų panaudojimo būdų.