Gyvenimas

2021.03.05 14:57

Artėjant pirmajam pavasario savaitgaliui – 5 lankytinos vietos po atviru dangumi aplink Šiaulius

LRT.lt2021.03.05 14:57

Vis skaisčiau šviečianti pavasarinė saulė kviečia į gamtą ir ragina išblaškyti karantininį snaudulį. Artėjant savaitgaliui – sąrašas naujų ir jau gerai pažįstamų objektų Šiaulių apylinkėse.

Šiaulių turizmo informacijos centras pranešime žiniasklaidai siūlo penkis dėmesio vertus objektus netoli Šiaulių, kuriuos jau galite aplankyti.

LRT.lt primena, kad nuo kovo 6 d. prasideda karantino Lietuvoje švelninimo etapas. Nutarta leisti lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, taip pat atvirose erdvėse esančius muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, sodus. Šias erdves leidžiama lankyti ne didesnėms nei 5 asmenų grupėms. Daugiau apie karantino ribojimus ir laisvinimus skaitykite čia.

1. Šiauliai – Naisiai – 18 km.

Ko nedavė gamta, sukūrė žmogus. Baltų arena, Saulės aikštė, Triušių sala ir kiti objektai, kurie sulaukia dėmesio visais metų laikais. Žiemą galima leistis nuo kalnų, o vasarėjant pasimėgauti vandens ramybe. Naisiuose svarbiausia šeima, todėl čia laukiami įvairaus amžiaus lankytojai, mažiausi ras pramogų, o vyriausi – ramybę.

2. Šiauliai – Kuršėnų pėsčiųjų tiltas – 27 km.

Apsilankyti Kuršėnuose dabar yra dar viena priežastis – naujasis pėsčiųjų tiltas per Ventą. Vakare jis jaukiai apšviečiamas, dieną čia jauku pastovėti ant tilto ir stebėti tekantį upės vandenį. O kad viešnagė būtų dar saldesnė, būtina paragauti vietos vyniotinio. Tirpstantis burnoje desertas yra miestelio pasididžiavimas. O mėgstantys gaminti namuose gali įsigyti J. Kiriliausko parengtą knygą „Kuršėnų vyniotinio“ istorija“ ir patys išmėginti receptą.

3. Šiauliai – Kurtuvėnai – 22 km.

Baltas perlas skaidrių vandenų apsupty – taip galėtume pristatyti Kurtuvėnų bažnyčią. Ir miestelis ne tik ja didžiuojasi, bet ir atkurtu dvaro kompleksu bei vasarą vykstančiu teatro festivaliu. Pralėkti ant žirgų žaliais miškais Kurtuvėnuose gali kiekvienas. Jei to negana – Girnikų piliakalnis visai netoliese, o nuo jo matosi Šatrijos kalnas (Pašatrijos piliakalnis, Telšių raj.), Kalniškių piliakalnis (Kelmės raj., Užvenčio seniūnija) bei kiti kalnai.

4. Šiaulių centras – Rėkyvos ežeras 12 km.

Dešimtas pagal dydį Lietuvoje ežeras išsiskiria savo forma (primena nykštį), gyliu (giliausia vieta vos 4 metrai), vėjais (šį ežerą pamėgo jėgos aitvarų entuziastai), flora ir fauna (daugybė perinčių paukščių ir žuvies). Iki ežero galima nuvykti dviračiais, pakrantėje aplankyti paveldo objektus ir išbandyti naująją apžvalgos aikštelę ant tilto.

5. Šiauliai – Bubiai – 15 km.

Kol jūra ošia per toli, užsukite pasigėrėti Bubių tvenkiniu (arba Šiaulių jūra, Bubių mariomis). Bubių miestelyje ir dvarvietė, piliakalnis – puiki vieta atradimams ir pasivaikščiojimams gamtoje.