Gyvenimas

2021.03.04 17:51

Aktyvūs rokiškėnai pavasarį nutarė pasitikti siekdami rekordo – plaukė 150 metrų ekete

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt, Greta Šliurpaitė, grokiškis.lt2021.03.04 17:51

Visą žiemą nėrę į ledinį vandenį, pavasarį aktyvūs Rokiškio gyventojai pasitiko ištvermės plaukimu – „ruoniai“ pasiryžo perplaukti ežere išpjautą net 150 metrų ilgio eketę. Rokiškėnai – pirmieji šalyje nusprendę perplaukti tokio ilgio atkarpą lediniame vandenyje. Jų sumanymo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šalto vandens svarbą.

Įveikti 150 m atstumą lediniame vandenyje nusprendė šeši Rokiškio „ruoniai“: Rasa Šiaulienė, Večeslavas ir Sergejus Snetkovai, Viktoras Malcius, Mindaugas Nabagas ir Agnė Mackuvienė. Iš beveik pusšimčio žiūrovų tik du ryžosi įšokti į vandenį.

Nors už lango kalendorinis pavasaris, tačiau šiluma nelepina. Iššūkio metu oro temperatūra siekė vos 2 laipsnius šilumos, o vandens – 3 laipsnius, tačiau tai nesutrukdė entuziastams įveikti 150 m.

Į ledinę 150 m ilgio eketę nėręs rokiškėnas Sergėjus LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ sakė, kad miesto gyventojai norėjo perplaukti tiek, kiek lediniu vandeniu dar niekas neplaukė, tad nutarė išpjauti eketę per visą ežerą. „Galbūt būtume plaukę ir toliau, bet buvo sunku išpjauti eketę“, – prieš nerdamas į ledinį vandenį kalbėjo Sergėjus.

Jam antrino ir entuziastas Mindaugas. „Tokio ilgo plaukimo Lietuvoje dar nebuvo, norėjome kažkuo išskirti iš kitų. Tiesa, galbūt didesnis iššūkis buvo išpjauti eketę nei plaukti, pasiruošimas atėmė daugiau laiko“, – pastebėjo rokiškėnas.

Pats Mindaugas ežero vandenyje maudosi jau 8-erius metus. Išbandęs ledinį ežero vandenį, pamažu priprato ir sako, kad kol kas jaučiasi labai gerai.

Šiuo metu panašus plaukimas lediniu ežero vandeniu vyksta ir Trakuose, Vilniuje. Iš pradžių rokiškėnai galvojo prisijungti prie bendraminčių, tačiau minties teko atsisakyti dėl karantino ribojimų judėti tarp savivaldybių. Tiesa, sostinės ir apylinkių „ruoniai“ plaukia vos 25 metrus, jų plaukimo esmė – greitis, o ne ištvermė, kaip rokiškėnų.

Pasiekę finišą visi dalijosi geriausiomis emocijomis. Išbridęs iš ledinio vandens, Sergėjus šypsojosi ir sakė besijaučiantis nuostabiai. „Žodžiais neapsakysi, reikėtų jums pabandyti. Labai paprasta. Jei kas padidins rekordą, būtinai sieksiu“, – tvirtino jis.

Panašiomis nuotaikomis iš eketės išniro ir kiti plaukimo dalyviai. Panašu, jog šaltis jų neišgąsdino – pažadėjo siekti naujo rekordo.

Išsamiau – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Žiemos rekordai Rokiškyje: ištvermės plaukimas didžiausioje šalies eketėje