Gyvenimas

2021.03.04 11:33

Internete startavo Paryžiaus mados savaitė: kartu su mados grandais darbus pristato ir jaunieji kūrėjai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.03.04 11:33

Prancūzijoje prasidėjo mados savaitė, kurioje kolekcijas pristato pasaulinio garso mados kūrėjai, tačiau kartu apžiūrėti galima ir dar tik būsimų tendencijų formuotojų kūrinius. Internete eksponuojamose Paryžiaus mados instituto studentų kolekcijose – raginimai neskubėti, jaukūs siluetai ir kvietimas kitaip pažvelgti į madą.

Savo kolekciją, kurioje demonstruojamos skirtingos mezgimo technikos, Paryžiaus mados instituto studentas Jamesas pristato neįprastu mados pasauliui būdu – per internetą. Taip šiais metais, kartu su didžiąja Paryžiaus mados savaite, prisistatė ir daugiau žinomais dizaineriais tapti trokštančių jaunųjų kūrėjų.

Paryžiaus mados instituto studentų kolekcijų pristatymas virtualioje erdvėje: kitoks požiūris į madą

„Pastaruoju metu justi daug pesimizmo, ypač mados srityje. Daug žmonių netenka darbo, situacija neaiški, nežinia, kas perka drabužius, nežinia, ir kur juos parodyti. Manau, svarbiausia išsaugoti savo svajones, jas įgyvendinti, nepasiduoti neigiamoms emocijoms. Tai stengiausi perkelti į kolekciją, šiek tiek iš situacijos pasijuokti. Net jeigu aplink dedasi baisūs dalykai, juk galima išmokti su tuo gyventi“, – kalbėjo studentas Jamesas Giltneris.

10 dienų trunkanti kasmetė mados šventė šįkart bus pakeista internetinėmis transliacijomis, filmų peržiūromis, nuotolinėmis diskusijomis. Lygiai taip pat bus rengiamos ir mados savaitės Niujorke, Londone ir Milane.

Kaip visame pasaulyje garsūs kūrėjai Christianas Dioras ar, pavyzdžiui, Vivienne Westwood, savo kūrinius visam pasauliui pasiruošę pristatyti ir 48 Paryžiaus mados instituto studentai. Jameso neįprasti ir siurrealūs siluetai primena kriaukles ir moliuskus, mezgimo techniką jaunasis dizaineris sako ištobulinęs būtent per pandemiją.

„Dėl karantino negalėjau grįžti į Jungtines Valstijas, vienas keliems mėnesiams užstrigau bute Paryžiuje. Vienintelis dalykas, kurį dariau – mezgiau, tad buvo laiko ištobulinti technikas. Tai, kad buvau priverstas sustoti ir susikoncentruoti į tam tikrus dalykus, man padėjo ištreniruoti savo įgūdžius, nebuvo trikdžių iš šono. Tikrai nebūčiau sukūręs šios kolekcijos, jei ne COVID-19. Ir nors skamba keistai, tai yra tiesa“, – atviraujavo jaunasis kūrėjas.

Įsilieti į mados rinką nėra paprasta, o turint omenyje dabartinę situaciją, šiems studentams bus dar sudėtingiau, įsitikinęs Paryžiaus mados instituto vadovas. Tačiau, pasak jo, tokie internetiniai kolekcijų pristatymai studentams padės pasiekti tarptautinę auditoriją.

„Šie studentai – kovido karta. Institutas buvo uždarytas 5 mėnesius, o jie čia studijuoja 18 mėnesių ir 5 iš jų dirbo iš namų. Šiuo renginiu norėjome pagerbti jų kūrybą, kuri gimė sudėtingomis sąlygomis. Šiandien būti jaunu kūrėju nepaprasta, tad norėjome parodyti jų darbų svarbą. Nors situacija sudėtinga, jie atrado savyje jėgų“, – kalbėjo Paryžiaus mados instituto direktorius Xavieras Romatetas.

Dar vienas studentas, sukūręs kelnių ir paltų kolekciją iš PVC dangos, sako, kad entuziazmas nenuslopo net ir sužinojus, kad su mados gerbėjais tiesiogiai pasisveikinti nepavyks.

„Buvau šiek tiek nusivylęs, nes visuomet tikėjausi gyvo madų šou kurso pabaigoje. Tačiau nieko nepadarysi. Bet kokiu atveju, neturime kito pasirinkimo. Nesu nusivylęs, labai nekantrauju pamatyti galutinį rezultatą“, – sako Clementas Picotas.

Jis džiaugiasi – kad ir koks sudėtingas laikotarpis, jam vis dėlto jau pavyko sužavėti Givenchy mados namus, netrukus dizaineris ims ten praktikuotis. O kol kas kartu su kurso kolegomis ketina ir toliau įkvėpimo semtis stebėdamas kūrėjų kolekcijas internete.

Žvilgsnis į jaunųjų kūrėjų kolekcijas – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Paryžiaus mados instituto studentų kolekcijų pristatymas virtualioje erdvėje: kitoks požiūris į madą