Gyvenimas

2021.03.03 14:12

Jei kada vietoje vieno traškučio sušlamštėte visą pakelį, žinokite – kovojote visai ne su savo valia

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.03.03 14:12

Mokslininkai paskaičiavo, kad greitas maistas – daug pinigų išleisti priverčianti priklausomybė. Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubrikoje „Ryto piniginė“ plačiau pasakoja LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė.

Greitam maistui išties išsivysto priklausomybė, o kad taip įvyktų, mokslininkai daug ir nuoširdžiai dirba. J. Čeponytė pažymi, kad įvairiausio greito maisto suvartojimas visame pasaulyje nuolat ir sparčiai auga.

„Karantino metu taip pat valgome vis daugiau įvairiausių užkandžių, tarsi norėdami save palepinti. Jeigu esate kada nors ant savęs pykę dėl to, kad vietoje vieno traškučio sušlamštėte visą pakelį, tai žinokite: jūs kovojote su mokslininkų laboratorijose atliktų tūkstančių eksperimentų darbo vaisiais, o ne su savo valia“, – kalba žurnalistė.

Už greitojo maisto stovintis mokslas: visur slepiamas cukrus, kylanti priklausomybė ir kompleksinių skonių kūrimas

Anot jos, visas nesveiko maisto ir gėrimų asortimentas sukurtas taip, kad pataikytų į pačią silpniausią žmogaus vietą ir išjungtų galimybę sustoti valgyti ar gerti. Vienas ryškiausių žurnalistinių tyrimų, kuriuo norėta atskleisti nesveiko maisto industrijos paslaptis, atliktas 2013 m. „New York Times“ autoriaus Mike`o Mosso.

„Jis 4 metus tyrė šią industriją, kalbėjosi su esamais bei buvusiais darbuotojais, mokslininkais ir pateikė įrodymų, kaip šios industrijos atstovai sukuria produktų, kuriems mes tiesiog negalime atsispirti. Tyrimo, nors gana seno, o industrija ir naudojamos technologijos kinta gana greitai, esminiai dalykai nesikeičia.

Pirmasis dalykas – cukrus. Kuo daugiau įdėsime cukraus į bet kokį produktą, tuo jis bus skanesnis. Nereikia galvoti tik apie saldumynus. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad cukrus mūsų smegenis veikia panašiai kaip kokainas: mes prie jo priprantame ir mūsų smegenys jo nori vis daugiau.

Šalia cukraus dar reikėtų pridėti druską ir riebalus – gauname kombinaciją, kuriai negalime atsispirti. Bet įdomiausias dalykas kalbant apie cukrų – kiek mes jo jaučiame kokiame nors produkte. Viena pagrindinių nesveiko maisto, gėrimų gamintojų užduočių – sukurti skonį, kuriame nebūtų vieno dominuojančio skonio, o būtų kompleksiškas“, – pasakoja J. Čeponytė.

Kai dominuoja koks nors skonis, pavyzdžiui, saldumas, sūrumas ar rūgštumas, mūsų smegenys labai greitai pasisotina ir siunčia signalą, jog gana. Jeigu dominuojančio skonio nėra, smegenys negeba įjungti šio mygtuko.

Svarbu ir tai, kad šie dalykai apima ne tik nesveiką maistą, kokį dažniausiai įsivaizduojame. Kalbant apie veganiškus produktus, kurie vis populiarėja ir kuriuos žmonės laiko sveikos mitybos atsakymu, jų sudėtyje taip pat rastume tą patį.

Plačiau – kovo 1 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Už greitojo maisto stovintis mokslas: visur slepiamas cukrus, kylanti priklausomybė ir kompleksinių skonių kūrimas