Gyvenimas

2021.02.24 15:51

Berlyno zoologijos sodas džiaugiasi nauju gyventoju – čia pirmą kartą per 16 metų gimė gorila

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.02.24 15:51

Berlyno zoologijos sodas džiaugiasi pirmąja per šešiolika metų jame gimusia gorila. Šiandien mažyliui – jau 9 dienos, tačiau kol kas jis dar neturi vardo, mat dar nežinoma gyvūno lytis.

Berlyno zoologijos sodas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas prieš devynias dienas gimęs gorilos jauniklis. Po maždaug aštuonis su puse mėnesio trukusio nėštumo, jauniklio vasario 15-ąją susilaukė 24-erių gorila Bibi ir jos šešiolikmetis partneris Sangas.

„Mums labai palengvėjo, kad jauniklis atrodo sveikas, savo atžala atsakingai rūpinasi ir mama“, – Berlyno zoologijos sodo interneto puslapyje cituojamas direktorius Andreas Knieriem. Kol kas susipažinti su nauju gyventoju gali tik darbuotojai, mat dėl koronaviruso pandemijos ribojamas lankytojų patekimas į zoologijos sodą.

Mažylė gorila dar neturi vardo – jį gaus tada, kai bus nustatyta gyvūno lytis. Tiesa, per koronaviruso pandemiją net veterinarai ir zoologijos sodo prižiūrėtojai vengia didesnio kontakto su primatais, mat sausį koronavirusu užsikrėtė aštuonios gorilos San Diego zoologijos sode.

Tai buvo pirmas kartas, kai fiksuotas žmogbeždžionių užsikrėtimas šiuo virusu. Žinoma, kad koronavirusu gali užkrėsti ir kiti nelaisvėje laikomi gyvūnai – užkratas fiksuotas keliems liūtams Barselonoje, taip pat liūtams ir tigrams Niujorko Bronkso zoologijos sode.

Gorilos – didžiausios ir sunkiausios beždžionės. Suaugusio patino ūgis gali siekti daugiau nei du metrus, svoris – maždaug 220 kilogramų.

Žinios. Lietuvoje fiksuojamas išaugęs oro užterštumas, specialistai ragina likti namuose