Gyvenimas

2021.02.22 15:21

Į Vilnių atvykti negalintys kėdainiečiai jį iš sniego pasistatė savame mieste

Eglė Kuktienė, rinkosaikste.lt2021.02.22 15:21

Karantino ribojimai, pasirodo, gali tapti puikiu akstinu kūrybiškumo prasiveržimui. Ilgus mėnesius negalėdami išvykti iš Kėdainių kai kurie kraštiečiai pasiilgtus Lietuvos vaizdus pasistatė savame mieste – iš sniego! Kito kraštiečio Andriaus kieme vyksta sniego senių mūšis, pranešama ir apie pirmąją auką.

Gedimino bokštas

Kraštietė Rūta Sarapinaitė kartu su savo draugu priešpaskutinį žiemos savaitgalį išnaudojo turiningai. Pasinaudodami atšilusiais orais ir itin šlapiu sniegu, idealiai tinkančiu lipdymams ir statyboms, kieme pastatė ne tik tradicinį sniego senį, bet ir automobilį. O kad būtų dar linksmiau – Gedimino bokštą nulipdė. „Kai negali nuvažiuoti į Vilnių, pastatai Vilnių iš sniego savame kieme“, – šmaikštauja mergina.

Pora Kruopinių gatvėje darbavosi sekmadienio popietę, o kad lauke nekando šaltukas ir sniegas puikiai kibo, statybas pabaigė per maždaug tris valandas.

Sulaukė dėmesio

Be abejo, iš sniego pastatyti objektai pirmiausia masina mažuosius – vaikai jau statybų metu negailėjo dėmesio ir patarimų besidarbuojančiai porai.

„Iš sniego lipdinius pastatėme viešoje vietoje, tuščiame sklype prie namo. Taigi jau ir bestatant

sulaukėme aplinkinių ir vaikų dėmesio, bet visi buvo labai draugiškai ir geranoriškai nusiteikę.

Tad viliamės, kad ir vėliau žaidžiant vaikams mūsų statiniai labai nenukentės“, – vylėsi mergina pridurdama, kad net jei koks įsijautęs mažylis ir nuleis automobilio padangą arba apgriaus pilies bokštą, niekas labai nepyks.

Juk vaikams viskas atleidžiama, o ir saulė ir šylantis oras gali greitu metu pakeisti statinių formas ir patikrinti jų tvirtumą.

Gynybinė pilis

Sniego seniai savo žūtbūtinio mūšio vietą išsirinko Juodkaimių kaime. Andriaus Steponavičiaus namų kieme pilis išdygo visai netikėtai.

„Pirmiausia su sūnumi pastatėme vienišą sniego senį. Tada, kai dar daugiau prisnigo – bekasdami sniegą kieme sugalvojome padaryti sniego kalną vaikui čiuožinėti.

Galiausiai gimė mintis pastatyti kažką rimčiau – tad prie to sniego kalno prilipdėme pilį.

Pati pilis lipdyta iš vientiso sniego, plytų imitacija tik išraižyta vientisame sniege. Tik pačiame pilies viršuje sniegas, jau pastingęs, buvo išpjaustytas“, – pasakoja Andrius.

Tiesa, pats pirmasis sniego senis, kuris ir tapo įkvėpimu pilies statybai, jau senokai guli pabiręs į mažus sniego grumstelius.

Pačios pilies aukštis – apie 1,7 m, ilgis siekia 3 metrus, o plotis – apie du metrus.

Steponavičių šeima ją pastatė vos per du vakarus.

Gamino ir ginklus

Pilis pilimi, tačiau paaiškėjo, kad joje gyvena sniego karalius, o pastarajam ginti reikia karių.

O kad ginklai būtų įvairesni nei tik sniego sviediniai, šeima pagamino medinius lankus.

Priešus gąsdinančią karinę sniego senių karių veido maskuotę gamino Andriaus žmona Aurelija.

„Karalių ir visus kareivius pagaminome per tris vakarus. Žmona siuvo kariams veido detales – akis, antakius, burnas.

Gaminome ir medinius ginklus, o ir ledui reikėjo sustingti.

Galiausiai sugalvojome, kad reikia pilį papuošti vėliava ir įtaisyti apšvietimą“, – pasakoja kraštietis.

Pilį ir karius apšviečia 12 voltų LED juosta. Kadangi statinys yra kiemo gilumoje, juo mėgaujasi tik šeimos nariai, o labiausiai, žinoma, devynmetis Andriaus ir Aurelijos sūnus.