Gyvenimas

2021.02.22 22:01

Pusantro karto už karvių maistingesnis avių pieno sūris – lengviau virškinamas, suteikia sotumo jausmą

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2021.02.22 22:01

Avių pieno sūris turi labai daug įvairių vitaminų, tinka nėščioms moterims, vaikams, gerina apetitą sergantiems anoreksija. „Palyginti su ožkų ir karvių pienu, avių pienas lengviau virškinamas, taip pat jis – lengvo skonio ir geriau toleruojamas kalbant apie alergijas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ pasakoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alvydas Unikauskas.

Senovėje lietuviai augindavo daug avių. Vien iš avių pieno mūsų protėviai mokėjo pasigaminti daugybę maisto produktų: žemaičiai – rūgpienį, rūgpienio varškę, grietinėlę, grietinę, sviestą, saldų ar sūdytą sūrį, dzūkai avių pieno sūrius gardindavo čiobreliais, žvaginėmis, parūgusį pieną – šeivamedžio žiedais, mokėjo gaminti lydytą avių pieno sūrį ir t. t. „Avių pieno produktai – pusantro karto maistingesni nei karvių pieno“, – teigia laidos vedėjas.

Kodėl avių pieno sūris toks naudingas? Pasak A. Unikausko, bakterija, kuri padeda pagaminti sūrį, suvalgo didžiąją dalį laktozės ir apskritai cukraus, esančio piene, tad avių pieno sūryje kur kas mažiau cukraus, taip pat jame gausu daugiau aukštos kokybės baltymų, riebalų.

Populiariausi iš avių pieno sūrių: prancūziškas rokforas, itališkas pekorinas, graikiška feta, taip pat Lietuvos ūkiuose pagaminti vietinių avių pieno sūriai.

Avių pieno nauda: prevencinė priemonė norint išvengti osteoporozės

Avių pieno sūris lengviau virškinamas

„Palyginti su ožkų ir karvių pienu, avių pienas lengviau virškinamas, taip pat jis – lengvo skonio ir geriau toleruojamas kalbant apie alergijas“, – pasakoja profesorius.

Gydytoja alergologė, klinikinė imunologė Nemira Vaičiulionienė patvirtina – avių pienas yra labai geras, maistingas ir kaloringas, tai reiškia, turintis daug riebalų. Tiek riebalų, tiek baltymų avių pienas turi pusantro karto daugiau, palyginti su ožkų ar karvių pienu.

„Turi be galo daug vitaminų – ožkų ir karvių pienas neturi tiek folio rūgšties, geležies, kiek turi avių pienas. Labai tinka nėščioms moterims, vaikams, paaugliams, kadangi padeda organizmui vystytis, stiprėti imuninei sistemai. Kadangi turi cinko, kalcio, magnio, gerina apetitą, sergant anoreksija patariama vartoti avių pieną. Yra daryti tyrimai, kad padeda smegenų darbui, proto vystymuisi, darbo našumui, mokymuisi. Jeigu yra nemiga, patariama vakarais išgerti puodelį šilto avių pieno, veikia netgi raminančiai.

Jeigu kalbėtume apie neigiamas savybes, avių pienas turi labai daug laktozės. Tiems, kurie netoleruoja laktozės, avių pieno gerti nepatariama. Alergikui, kuris jautrus karvių pienui, pieno baltymams, labiausiai tinka kumelės pienas, o avių pienas turi labai daug baltymo. Tikrai alergiškiems žmonėms, kurie jautrūs pieno baltymui, patariama nevartoti“, – aiškina pašnekovė.

Alergija pienui skirstoma į sunkią, vidutinę, lengvą. Jeigu jums – lengva alergija, galite bandyti gerti avių pieną, nes jo sudėtis švelnesnė.

„Galų gale, yra praskiedimo būdai. Kaip ir ožkų pieno kūdikiui negalima duoti gryno, reikia praskiesti dėl jo riebumo, sunkesnio virškinimo, taip ir iš avių pieno turbūt galima daryti koncentratus. Bet noriu pasakyti, kad Lietuvoje šiuo klausimu tikrai neturime didelės patirties. Negaliu pasakyti, kad pas mane ateina ligoniai, geriantys avių pieną, ir giriasi, kad viskas labai gerai“, – pažymi N. Vaičiulionienė.

Taigi esant lengvai alergijai pieno baltymams pabandyti gerti avių pieną galima. Ko gero, bus nebloga išeitis. Vis dėlto pasakyti, kad tokiu atveju avių pieną galima gerti drąsiai, negalima.

Dar vienas avių pieno sūrio privalumas tas, kad avių pieno sūryje daugiau baltymų nei karvių pieno sūriuose. Jeigu kalbėtume apie įvairių gyvulių pieno sūrius, avių pieno sūryje yra geriausias kalcio ir cinko santykis, taip pat geriausias kalcio ir fosforo santykis, tad avių pieno sūris – puiki prevencinė priemonė norint išvengti osteoporozės.

Jame daug A, D ir E vitaminų. Tai riebaluose tirpstantys vitaminai. Jie gerai imunitetui, regėjimui, odos ir plaukų būklei“, – dar vieną avių pieno sūrio naudą atskleidžia A. Unikauskas.

Pasak laidos vedėjo, avių pieno sūryje gausu B grupės vitaminų, tokių kaip B9 ir B12, taip pat jame du kartus daugiau sviesto riebalų rūgščių.

„Tai yra trumpos grandinės riebalų rūgštys, jos gerai metabolizmui, širdžiai, virškinimui, norint lieknėti, nes suteikia sotumo jausmą“, – komentuoja daktaras.

Avių pieno sūris turi daugybę teigiamų savybių. Avių pieno sūrių yra įvairių skonių, įvairaus riebumo – belieka išsirinkti sau patinkantį.

Laidoje keliautoja, fotografė, kulinarinio tinklaraščio autorė Dovilė Bajalienė pasidalijo dviem receptais su avių pieno sūriu. Žiūrėkite vasario 17 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Avių pieno nauda: prevencinė priemonė norint išvengti osteoporozės