Gyvenimas

2021.02.25 07:15

Prie „Beatos virtuvės“ puodų stojo Vytaras Radzevičius – rodo, kaip išvirti azijietišką sriubą su krevetėmis

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.02.25 07:15

LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ kūrėja ir vedėja Beata Nicholson dar rudenį apsilankė sodyboje pas kitos LRT TELEVIZIJOS ir LRT RADIJO laidos – „Pasaulio puodai“ – vedėją Vytarą Radzevičių. Jis pasidalijo gardžios azijietiškos sriubos su krevetėmis receptu.

Įvairių, net atokiausių ir egzotiškiausių pasaulio kampelių patiekalus išragavęs V. Radzevičius sako, kad atlaisvėjus karantino apribojimams pirmiausia trauktų į Pietryčių Aziją – Vietnamą, Tailandą. „Man ten taip patiko tas maistas. Nerealu“, – šypteli „Pasaulio puodų“ veidas.

Tačiau kol kas keliauti sudėtinga, tad V. Radzevičius nemažai laiko praleidžia Dzūkijoje, savo sodyboje. Ten jis ir augina vištas, ir sukiojasi prie puodų. Keliautojas dalijasi firminės azijietiškos sriubos su krevetėmis receptu.

„Tai yra „Tom Yam“ sriuba. „Tom“ tajų kalboje reiškia „dubuo“, „Yam“, man atrodo, yra krevetės. Svarbiausi trys dalykai: pačioje pradžioje ant kokosų aliejaus pakepinti tarkuotą citrinos žievelę, citrinpipirį, svogūną ir imbierą, truputį čili.

Ant masės pilti vandenį, nuvirti gerą žuvies sultinį, tada pridėti dar, ko norisi. Galima įmesti grybų <...>. Pačioje pabaigoje įdėti krevetes, kad jos paraudonuotų, išvirtų. Tada užpilti kokosų pienu. Viskas, sriuba paruošta“, – sako recepto autorius.

Azijietiškai sriubai su krevetėmis reikės:

skardinė kokosų gėrimo,

kelios jūrinio ešerio ar kitos jūrinės žuvies filė,

apie 300 g krevečių,

saujelė džiovintų žaliųjų citrinų lapų,

1–2 aitriosios paprikos,

2 svogūnai,

3 žaliosios citrinos,

gabalo šviežio imbiero,

keli šaukštai kokosų aliejaus,

200 g grybų (azijietiškų arba rudųjų pievagrybių),

cintrinžolės stiebelis,

didelis ryšelis kalendrų,

saujelė džiovintų žaliųjų citrinų lapų,

vandens,

ryžių makaronų,

druskos.

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Vytaro Radzevičiaus pabėgimas – sodyba Dzūkijoje: augina ne tik daržoves, bet ir vištas