Gyvenimas

2021.02.20 19:45

Nuo balansuojančių kompozicijų iki spalvotų fontanų – pajūryje grožį kuria gamta ir žmonės

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.02.20 19:45

Ilgokai spaudžiantis šaltis ir žmonių išmonė puošia Baltijos jūros pakrantes. Jau kurį laiką nemažai žmonių plūsta į pajūrį pasigrožėti po ledo ir šerkšno apklotu banguojančio vandens. Vasarą pajūryje populiarų balansuojančių akmenų meną pakeitė balansuojančių ledo gabalėlių kompozicijos.

Pajūryje žiema rodo gražiausias savo puses. Šaltomis, bet saulėtomis dienomis ledo ir šerkšno apgaubtos Baltijos jūros pakrantės nestokoja lankytojų.

Žmonės čia skuba pasigrožėti vėjo ir vandens ledo skulptūromis paverstais akmenimis, nuo į krantą suneštų ledų nutįsusiais varvekliais.

Neretas, apsilankęs prie Olando Kepurės skardžio sustoja įdėmiau įsižiūrėti į iš skardžio besiveržusius, tačiau sušalusius ir dabar labiau ledo fontanus primenančius šaltinius. Iš kalno besisunkiantis vanduo susimaišė su gruntu, tad sušalę šaltiniai – skirtingų spalvų: nuo baltos iki oranžinės.

Pajūrio regioninio parko vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis teigė, kad tai – visiškai natūralus ir įprastas procesas, tiesiog palengva tekantį vandenį sukausčius šalčiui žmonės tai pastebėjo.

„Yra buvę metų, kai stebėjome ir didesnius užšalimus“, – pastebėjo E. Paplauskis.

Dar vienas vaikštinėtojų akis ir išmonę žadinantis reginys pajūryje – balansuojančių ledų menas. Paprastai vasarą žmonės pajūryje, ypač ties Olando Kepurės skardžiu, kur daug akmenų, mėgdavo puoselėti balansuojančių akmenų meną, kai vienas ant kito statomi akmenys ir taip kuriamos jų kompozicijos, skulptūros. Kadangi šiuo metu pajūryje ypač daug įvairiausių formų ledo gabalėlių ir luitų, kompozicijos kuriamos iš jų.

„Žmonės per karantiną turbūt turi daugiau laiko, tai taip išnaudoja jį. Tai yra gerai. Gamtai dėl to nėra jokių neigiamų pasekmių nėra“, – apibendrino E. Paplauskis.

Pajūryje sutikta Irina gėrėjosi gamtos ir žmonių kuriamu grožiu.

„Dažnai atvykstu prie jūros. Man, kaip vietinei, žiemą čia net gražiau – matome tikrą gamtą, o ne tik žmonių nusėstus paplūdimius ir jūros ošimą užgožiančią trankią muziką. Smagu, kad šiemet žiema taip papuošė pajūrį, bet akį džiugina ir žmonių išmonė“, – geros nuotaikos nestokojo klaipėdietė.