Gyvenimas

2021.02.04 16:10

Kavos skonis – ne tik iš puodelio: želė ir blynelių receptai

LRT.lt2021.02.04 16:10

Per karantiną didelė dalis kavos gėrimo kultūros persikėlė į namus. Tiesa kavos skoniu galima mėgautis ne tik iš puodelio.

„Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė siūlo išbandyti tris paprastus receptus ir tuo įsitikinti, rašoma šio prekybos tinklo pranešime žiniasklaidai.

KAVOS ŽELĖ

Reikės: 2 puodelių juodos kavos, pusės stiklinės vandens, 100 g balto cukraus, 2 šaukštelių rudojo cukraus, 1 šaukštelio želatinos, 200 ml grietinėlės.

Šaukšte vandens 5 minutėms užmerkite želatiną. Užvirkite pusę stiklinės vandens ir jame ištirpinkite baltą cukrų. Pasiruoštą karštą kavą sumaišykite su vandens ir cukraus sirupu, tada sudėkite išbrinkusią želatiną ir gerai išmaišykite. Palikite šiek tiek atvėsti. Atvėsusį mišinį supilkite į indelius, stiklines ar formą, kurioje patieksite želė. Padėkite į šaldytuvą bent 8 valandoms, kad sustingtų. Sustingusią želę papuoškite ir pagardinkite plakta grietinėle, pasaldinta ruduoju cukrumi.

KAVOS BLYNELIAI

Reikės: mažo puodelio kavos (50 ml), 2 šaukštelių cukraus, šaukšto sviesto, pusės stiklinės pieno, stiklinės miltų, 1 kiaušinio, žiupsnelio druskos.

Kavoje ištirpinkite cukrų, sviestą ir druską. Leiskite atvėsti ir tada supilkite į pieną. Į mišinį supilkite 1 kiaušinio plakinį ir plakite – plakant berkite išsijotus miltus, kad susidarytų vientisa masė. Keptuvėje įkaitinkite aliejų, iš tešlos formuokite blynelius ir kepkite.

ŠOKOLADINĖ KAVA

Reikės: 2 puodelių karštos kavos, 60 ml grietinėlės, 2 šaukštų šokoladinio sirupo, 2 šaukštų cukraus, 2 cinamono lazdelių, plaktos grietinėlės (papuošimui).

Į puodą supilkite šviežiai paruoštą juodą kavą, grietinėlę, šokoladinį sirupą ir cukrų. Pakaitinkite ant vidutinės kaitros maišydami, kol cukrus visiškai ištirps. Gėrimą supilkite į 2 puodelius, pamaišykite cinamono lazdele, papuoškite plakta grietinėle.